USHTRIA KOMBËTARE SHQIPTARE UKSH
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
USHTRIA KOMBËTARE SHQIPTARE UKSH

WWW.UKSH.INFO E-MAIL: UKSH-WEB@HOTMAIL.COM TEL
 
ForumUKSHGalleryKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 STATUSI I UKSH-SË

Shko poshtë 
AutoriMesazh
UKSH
KOMANDANT
KOMANDANT
UKSH

Numri i postimeve : 20
Join date : 14/11/2009

STATUSI I UKSH-SË Empty
MesazhTitulli: STATUSI I UKSH-SË   STATUSI I UKSH-SË Icon_minitimeTue Nov 17, 2009 8:58 pm

USHTRIA KOMBËTARE SHQIPTARES T A T U T I
I USHTRISË KOMBËTARE SHQIPTARE


Ushtria Kombëtare Shqiptare është një bashkim ushtarak i cili perbehet nga ish ushtaret e Ushtrië Çlirimtare të Kosovës,Ushtrië Çlirimtare Kombëtare,Ushtrië Çlirimtare për Preshevë Medvegjë dhe Bujanoc,dhe Armates Kombëtare Shqiptare , personalitetesh intelektuale e atdhetare, si dhe i masave të gjëra popullore në të gjitha hapsirat shqiptare, që ka si qëllim themelor bashkimin e trojeve shqiptare dhe të gjithë popullit që jeton në to në një shtet të vetëm kombëtar shqiptare e cila do te quhet SHQIPERIA ETNIKE
UKSH-ja është një organizëm i fuqishëm gjithpërfshirës ushtarak që udhëhiqet nga Platforma për zgjidhjen tërësore të çështjes kombëtare shqiptare.
UKSH-ja do të përdorë të gjitha mjetet ushtarake për të korigjuar padrejtësitë e vjetra dhe të reja historike ndaj trojeve shqiptare, duke i bashkuar ato në një shtet të vetëm kombëtar shqiptar. Kjo është e vetmja zgjidhje që iu sjellë paqe, prosperitet dhe integrim të natyrshëm në BE dhe në NATO . Kjo është e vetmja rrugëzgjidhje që e kthen përfundimisht Ballkanin nga një "fuçi baroti", siç ka qenë historikisht, në një gadishull paqeje, harmonie dhe zhvillimi ekonomiko-kulturor.
Të vetëdijshëm për angazhimin në luftën pa kompromis kundër terrorizmit të SHBA, BE dhe gjithë faktorëve progresist ndërkombëtar, si armiku kryesor i qytetërimit dhe njerëzimit në ditët tona, UKSH-ja vlerëson se një Shqipëri e Bashkuar apo Një Shqipëri Etnike do të jetë një aleate cilësore dhe e vendosur përkrahë SHBA-ve dhe forcave të tjera përparimtare ndërkombëtare kundër terrorizmit ndërkombëtar, rajonal dhe ndërshtetëror.
ORGANIZIMI I UKSH-SË

UKSH-ja shtrihet me strukturat e tij në të gjitha hapsirat shqiptare. Njësia bazë e UKSH-së është Këshilli i Ushtarak i fshatit, të bllokut dhe të lagjes së qytetit. Në çdo komunë dhe bashki ngrihen këshillat e UKSH-së të komunave dhe bashkive. Në rrethe ngrihet Këshilli i UKSH-së i rrethit. Në diasporë ngrihen këshillat e UKSH-së të shtetit ose grupit të shteteve ku janë diasporuar shqiptarët. Në zona ngrihen Komitetet e UKSH-së të Zonës.
.

TE DREJTAT
Të drejtat, detyrat dhe mënyrën e funksionimit të UKSH-së, të Kryesisë së UKSH-së, të Kryetarit, të Komandantit të Sekretarit Politik dhe të Zëvendëskryetarit të UKSH-së përcaktohen me rregullore të veçanta të miratuara nga kryesia e cila perbehet nga 5 komandant te UKSH-së.

ANËTARËSIA NE UKSH
Anëtar i UKSH-së mund të jetë çdo shqiptar me zotësi të plotë juridike dhe për të menduar, pa dallim krahine bindjeje politike, feje...etj., që pranon dhe zbaton Platformën dhe Statutin e Ushtrië Kombëtare Sqiptare .
Anëtarët e UKSH-së kanë të drejtë të zgjedhin zonat ku ata deshirojn te veprojn dhe të bëjnë kërkesa, ankesa, vërejtje dhe sygjerime, si dhe të shprehen me votën e tyre për të gjitha forumet, strukturat, platformat dhe rregulloret që miratojnë organet përkatëse të UKSH-së.


ZONATE E UKSH-së
Zonat e UKSH-së perbehen ne 5 zona dhe ne 17 nen zona ku secila zon do te ket komandantin e saj dhe secila nen zon do te ket po ashtu komandantin e saj.Komandantet e ketyre zonave do te marrin urdher nga shtabi i pergjithshem i UKSH-së. Emertimi i zonave eshte siq vijon:

ZONA I : KOSOVA

ZONA II:SHQIPERIA

ZONA III :ILIRIDA

ZONA IV:PRESHEVA

ZONA V :ULQINI
SHTABI I PERGJITHSHEM
Shtabi i përgjithshem i UKSH-së gjindet ne kosovë ku nga ky shtab do te jipen të gjitha urdhresat dhe te gjitha komandat e UKSH-së te cilat do te veprojnë ne SHQIPRIN ETNIKE.

FAQJA ZYRTARE E UKSH-së
www.uksh.org ose
www.uksh.tk
E-mail: uksh-web@hotmail.com

TEL:

USHTRIA KOMBËTARE SHQIPTARE
PRISHTINË-TIRANË-SHKUP-PRESHEVË-ULQIN 17 NËNTOR 2009[/center]
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://WWW.UKSH.TK
UKSHI

UKSHI

Numri i postimeve : 1
Join date : 01/12/2009
Age : 33

STATUSI I UKSH-SË Empty
MesazhTitulli: Re: STATUSI I UKSH-SË   STATUSI I UKSH-SË Icon_minitimeTue Dec 01, 2009 1:08 am

Do te kisha dasht me e dit sa do te jet efektive kjo ushtri per te drejtat e shqiptareve dhe a do kete aftesin ce te mundet te gjith shpiunat dhe ato politikan te flicur ce kshyrin me hul bythen e vet ne fotele dhe mos me ni per tjert kto a do te ket aftesi me i likuidu kjo ushtri kombetare.Dhe do tju kisha sugjeruar dicka nese ka mundsi to mos je ushtri ci do ta kishte haruar fejen islame Allahun i cili mund te jet ndihmes i par per kete ushtri dhe lutjet ndaj Allahut.

Tungi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
UKSH
KOMANDANT
KOMANDANT
UKSH

Numri i postimeve : 20
Join date : 14/11/2009

STATUSI I UKSH-SË Empty
MesazhTitulli: Re: STATUSI I UKSH-SË   STATUSI I UKSH-SË Icon_minitimeSun Dec 06, 2009 1:00 am

kjo faqe eshte plotsisht e themeluar nga uksh se spejti do ta nderroj formatin ne prej www.uksh.tk ne www.uksh.org
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://WWW.UKSH.TK
udheheqesi rebelNumri i postimeve : 75
Join date : 06/12/2009
Age : 35

STATUSI I UKSH-SË Empty
MesazhTitulli: Re: STATUSI I UKSH-SË   STATUSI I UKSH-SË Icon_minitimeTue Dec 08, 2009 2:46 am

ne statusin e uksh thuhet se uksh esht nje bashkim i ushtris clirimtare te kosoves ,ushtris clirimtare kombetare e aksh e te tjera po un vet personalisht prinderin e kam pasur pjesmares ne lufte pse ai nuk ka dijeni per kete organizate?????
dhe nese thuhet se baza e saj esht ne kosove vall mund ta quaj uksh organizat kur e tregon bazen e saj un mendoj se organizata si organizat i mban gjerat top sekret .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
STATUSI I UKSH-SË Empty
MesazhTitulli: Re: STATUSI I UKSH-SË   STATUSI I UKSH-SË Icon_minitime

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
STATUSI I UKSH-SË
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
USHTRIA KOMBËTARE SHQIPTARE UKSH :: UKSH :: UKSH-
Kërce tek: