USHTRIA KOMBËTARE SHQIPTARE UKSH
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
USHTRIA KOMBËTARE SHQIPTARE UKSH

WWW.UKSH.INFO E-MAIL: UKSH-WEB@HOTMAIL.COM TEL
 
ForumUKSHGalleryKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 CKA mendoni per UKSH-ne eshte ushtri e ndonje partie politike apo ushti per ideal,per bashkim te trojeve shqiptare

Shko poshtë 
AutoriMesazh
UKINumri i postimeve : 22
Join date : 01/12/2009

CKA mendoni per UKSH-ne eshte ushtri e ndonje partie politike apo ushti per ideal,per bashkim te trojeve shqiptare Empty
MesazhTitulli: CKA mendoni per UKSH-ne eshte ushtri e ndonje partie politike apo ushti per ideal,per bashkim te trojeve shqiptare   CKA mendoni per UKSH-ne eshte ushtri e ndonje partie politike apo ushti per ideal,per bashkim te trojeve shqiptare Icon_minitimeWed Dec 02, 2009 2:49 am

PERSHENDETJE SHQIPTARE
Mbrapsht në krye Shko poshtë
bleriimNumri i postimeve : 26
Join date : 02/12/2009

CKA mendoni per UKSH-ne eshte ushtri e ndonje partie politike apo ushti per ideal,per bashkim te trojeve shqiptare Empty
MesazhTitulli: Re: CKA mendoni per UKSH-ne eshte ushtri e ndonje partie politike apo ushti per ideal,per bashkim te trojeve shqiptare   CKA mendoni per UKSH-ne eshte ushtri e ndonje partie politike apo ushti per ideal,per bashkim te trojeve shqiptare Icon_minitimeWed Dec 02, 2009 3:00 am

lufta e 2001 kishte qen luft per karrike me sa duket...ali ahmeti eka tradhtu kombin shqiptar ka shkel mbi gjakun e deshmoreve ka shkel flamurin kuq e zi.. vetem per interesa personale ...aj ne tubime thoshte kur te jemi ne qeveri flamuri ne kumanov do te jet legal po kaluan muaj e vite e edne ska legalizim flamurit ne kumanov..qka bani per deshmoret ali ahmetii ..cdo dit del bdi me deklarata se do miratohet projek ligji per ish ushtaret e UCK e ende ska asgje ..anen tjetr gruevski i thot si thot populli::nder sy:: se nuk ka as qe do tket ligj per ish UCK..ali ahmeti vetem ben AMIN fjalve qe thot gruevski ..marre per at asht prej nje simboli te shqiptaris me u be nje puntor i slavomaqedonvee ...po as aj tjetri sasht ma i mir menduh thaqi kur esht ne pozit sflet asgje kur eshte ne opozit flet fjal burrnore shqiptare ishalla UKSH eshte nje ushtri me motive tqarta per bashkimin e trojeve shqiptare ..Zoti ju ndihmoft vllazniii.. ekeni perkrahjen e rinis shqiptare
Mbrapsht në krye Shko poshtë
fano

fano

Numri i postimeve : 55
Join date : 19/11/2009

CKA mendoni per UKSH-ne eshte ushtri e ndonje partie politike apo ushti per ideal,per bashkim te trojeve shqiptare Empty
MesazhTitulli: Re: CKA mendoni per UKSH-ne eshte ushtri e ndonje partie politike apo ushti per ideal,per bashkim te trojeve shqiptare   CKA mendoni per UKSH-ne eshte ushtri e ndonje partie politike apo ushti per ideal,per bashkim te trojeve shqiptare Icon_minitimeWed Dec 02, 2009 3:36 am

UKSH asht dhe do jet realitet i te vertetes, me patriota te vertet me shqiptar te paster te ghith ish ushtaret e ish uqk ve u tradhtuan por tash do jet ma jo, tash u krijua UKSH ja te ghith ish ushtaret jan ne nje dhe do jen vetem nje per nje luft per bashkimin e trojeve shqiptare dhe bashkimin e popullit shqiptar me nje shtet me nje flamur, disa lufta kaluan ne trevat shqiptare disa marveshje pat po asghe nuk pat ndryshime per popullin shiptar te mjer, por tash do jet fundi i te ghitha puneve UKSH ja asht me shqiptar te paster patriota dhe sdo mundet me te behet dikush tjeter i zoti ne trojet tona shqiptare po do behemi ne te vetet te zotit ne trevat tona historike, por tradhtaret e kombit ton, spiunat, udbashet, shqipefolesit, pislliqet ,do pastrohen nga trevat shqiptare, jeta e tradhtarve do jet fatale ne token shqiptare, dhe sdo ket ven per ta ne tok shqiptare po do ju themi atyre ikni ikni sa me larg dhe sa me shpejt se jeta per ta do jet fatale, UKSH ja u krijua dhe UKSH ja do jet realite ne shekullin 21. per popullin shqiptar por me luft se ndryshe nuk behet.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
tosybellNumri i postimeve : 16
Join date : 20/11/2009
Age : 31
Location : Gjakova

CKA mendoni per UKSH-ne eshte ushtri e ndonje partie politike apo ushti per ideal,per bashkim te trojeve shqiptare Empty
MesazhTitulli: Re: CKA mendoni per UKSH-ne eshte ushtri e ndonje partie politike apo ushti per ideal,per bashkim te trojeve shqiptare   CKA mendoni per UKSH-ne eshte ushtri e ndonje partie politike apo ushti per ideal,per bashkim te trojeve shqiptare Icon_minitimeWed Dec 02, 2009 3:43 am

nese vertet uksh egziston at'her muncisht po du mi pa nje klip te UKSH qe dul me 28 nentor npritje tklipit
Mbrapsht në krye Shko poshtë
fano

fano

Numri i postimeve : 55
Join date : 19/11/2009

CKA mendoni per UKSH-ne eshte ushtri e ndonje partie politike apo ushti per ideal,per bashkim te trojeve shqiptare Empty
MesazhTitulli: Re: CKA mendoni per UKSH-ne eshte ushtri e ndonje partie politike apo ushti per ideal,per bashkim te trojeve shqiptare   CKA mendoni per UKSH-ne eshte ushtri e ndonje partie politike apo ushti per ideal,per bashkim te trojeve shqiptare Icon_minitimeWed Dec 02, 2009 3:57 am

Do ket te ghitha nje dit se shpejti do ti shihni, por besoni se te ghith populli shqiptar do habitet nje dit dhe te ghith do ken vullnet te madh, se do japim jeten vetem per popullin tan do japim jeten, qe te bashkohemi, qe te shohim drit te bardh ne ket bot.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
fano

fano

Numri i postimeve : 55
Join date : 19/11/2009

CKA mendoni per UKSH-ne eshte ushtri e ndonje partie politike apo ushti per ideal,per bashkim te trojeve shqiptare Empty
MesazhTitulli: Re: CKA mendoni per UKSH-ne eshte ushtri e ndonje partie politike apo ushti per ideal,per bashkim te trojeve shqiptare   CKA mendoni per UKSH-ne eshte ushtri e ndonje partie politike apo ushti per ideal,per bashkim te trojeve shqiptare Icon_minitimeWed Dec 02, 2009 3:59 am

Dhe aq te fort jemi qe kush nuk na ndal se bashk jemi shum jemi vullnet kemi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
tosybellNumri i postimeve : 16
Join date : 20/11/2009
Age : 31
Location : Gjakova

CKA mendoni per UKSH-ne eshte ushtri e ndonje partie politike apo ushti per ideal,per bashkim te trojeve shqiptare Empty
MesazhTitulli: Re: CKA mendoni per UKSH-ne eshte ushtri e ndonje partie politike apo ushti per ideal,per bashkim te trojeve shqiptare   CKA mendoni per UKSH-ne eshte ushtri e ndonje partie politike apo ushti per ideal,per bashkim te trojeve shqiptare Icon_minitimeWed Dec 02, 2009 4:02 am

hmm ma trrego ni dat fano e jo seshpejti se boll mo me seshpejti
Mbrapsht në krye Shko poshtë
fano

fano

Numri i postimeve : 55
Join date : 19/11/2009

CKA mendoni per UKSH-ne eshte ushtri e ndonje partie politike apo ushti per ideal,per bashkim te trojeve shqiptare Empty
MesazhTitulli: Re: CKA mendoni per UKSH-ne eshte ushtri e ndonje partie politike apo ushti per ideal,per bashkim te trojeve shqiptare   CKA mendoni per UKSH-ne eshte ushtri e ndonje partie politike apo ushti per ideal,per bashkim te trojeve shqiptare Icon_minitimeWed Dec 02, 2009 4:08 am

Beso se do ket shum shpejt do ket te jesh i sigurt se do ket dhe te ghith do ta shohin.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
tosybellNumri i postimeve : 16
Join date : 20/11/2009
Age : 31
Location : Gjakova

CKA mendoni per UKSH-ne eshte ushtri e ndonje partie politike apo ushti per ideal,per bashkim te trojeve shqiptare Empty
MesazhTitulli: Re: CKA mendoni per UKSH-ne eshte ushtri e ndonje partie politike apo ushti per ideal,per bashkim te trojeve shqiptare   CKA mendoni per UKSH-ne eshte ushtri e ndonje partie politike apo ushti per ideal,per bashkim te trojeve shqiptare Icon_minitimeWed Dec 02, 2009 4:17 am

osht puna se spo dojm breh mo rrena :S shpresoj qe pom kupton
Mbrapsht në krye Shko poshtë
UKINumri i postimeve : 22
Join date : 01/12/2009

CKA mendoni per UKSH-ne eshte ushtri e ndonje partie politike apo ushti per ideal,per bashkim te trojeve shqiptare Empty
MesazhTitulli: Re: CKA mendoni per UKSH-ne eshte ushtri e ndonje partie politike apo ushti per ideal,per bashkim te trojeve shqiptare   CKA mendoni per UKSH-ne eshte ushtri e ndonje partie politike apo ushti per ideal,per bashkim te trojeve shqiptare Icon_minitimeWed Dec 02, 2009 2:45 pm

ishalla keshu eshte kjo ushtria e re me qasje te qarta per bshkim te trojeve i pari do te jem qe kam me i vesh keta uniforma dhe dot jap piken e fundit te gjakut tim per keta troje e per ket popull qe e dua pa mase
Mbrapsht në krye Shko poshtë
gjak shqiptariNumri i postimeve : 6
Join date : 03/12/2009
Location : Maqedoni Kumanovë

CKA mendoni per UKSH-ne eshte ushtri e ndonje partie politike apo ushti per ideal,per bashkim te trojeve shqiptare Empty
MesazhTitulli: Re: CKA mendoni per UKSH-ne eshte ushtri e ndonje partie politike apo ushti per ideal,per bashkim te trojeve shqiptare   CKA mendoni per UKSH-ne eshte ushtri e ndonje partie politike apo ushti per ideal,per bashkim te trojeve shqiptare Icon_minitimeThu Dec 03, 2009 10:48 pm

A ka uksh ne maqedoni bre
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Top_secret

Top_secret

Numri i postimeve : 5
Join date : 03/12/2009

CKA mendoni per UKSH-ne eshte ushtri e ndonje partie politike apo ushti per ideal,per bashkim te trojeve shqiptare Empty
MesazhTitulli: Re: CKA mendoni per UKSH-ne eshte ushtri e ndonje partie politike apo ushti per ideal,per bashkim te trojeve shqiptare   CKA mendoni per UKSH-ne eshte ushtri e ndonje partie politike apo ushti per ideal,per bashkim te trojeve shqiptare Icon_minitimeFri Dec 04, 2009 1:36 am

A bon un me dit me ce de luftojm be vllezer a me kacija? Nuk eshte pun kjo rinija jemi me ju vetem me fal, nese do te ket lufte ne krejt jemi shqiptar dhe duhet me u informu prej dikuj se kush na mbeshte per ardhej e armatimeve, shumica prej neve e murem guximin e ju bashkangjitem luftes te 2001 po ju e dinit shum mir se atje punohej si thojshin te tjert qe ne ende se kemi te qare sot e kasj dite se cfak ka ndodh ne realitet ne at kohe, si mund per 1 ore u mur krejt Tetova e pastaj u kerkua terheqe strategjike prap me u kthy ne male. Duhet me e fol dhe me e pa realitetin jo drejt ne jemi aty. Un e di se ne jemi aty po per qka me si? NUk duhet me mkq kuptu askush po ju qe keni qen ne luften e 2001 e dini shum mir se kjo qe e them eshte realite..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
kodi994

kodi994

Numri i postimeve : 10
Join date : 01/12/2009

CKA mendoni per UKSH-ne eshte ushtri e ndonje partie politike apo ushti per ideal,per bashkim te trojeve shqiptare Empty
MesazhTitulli: Re: CKA mendoni per UKSH-ne eshte ushtri e ndonje partie politike apo ushti per ideal,per bashkim te trojeve shqiptare   CKA mendoni per UKSH-ne eshte ushtri e ndonje partie politike apo ushti per ideal,per bashkim te trojeve shqiptare Icon_minitimeSun Dec 06, 2009 4:41 am

Përshëndetje vëllezër!
Qka nenkuptojme me termin lufte dhe kure, ku dhe ne sa menyra behet ajo?
Gjithecka eshte nje lufte e cila vazhdon bashke me njerzimin dhe gjith boten e gjalle cdokund duke mos i zgjedhur mjetet apo menyren, vetem e vetem per te aritur qellimin apo vetem edhe per te mbijetuar.
Lufterat e armatosura te shoqerive civilizuese, jane vetem nje vazhdim i politikes se ngecur intolerante dhe te pakompromist, por me mjete luftarake, deri ne aritjen e qellimit apo triumfit qe do te detyronte palen tjeter per kompromis te vazhdimit te nje politike te re. Qe don te thote PREJ FILLIMIT!!! Nese ne shqiptaret nuk dime te bejme politik kurse mburemi me ate se luftes ja kemi harxh atehere pyes vehten, jo juve, se pas luftes kush do te na bene politiken meqene se neve nuk mundemi edhe luften edhe politiken?! Ajo u deshmua edhe ne FYROM, atje ku une jetoje, me kujtimet e bashkeveprimtareve te mi te dikurshem te cilet nuk jane me ne mesin e te gjalleve! JO, ata nuk i vrau shkau!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
udheheqesi rebelNumri i postimeve : 75
Join date : 06/12/2009
Age : 35

CKA mendoni per UKSH-ne eshte ushtri e ndonje partie politike apo ushti per ideal,per bashkim te trojeve shqiptare Empty
MesazhTitulli: Re: CKA mendoni per UKSH-ne eshte ushtri e ndonje partie politike apo ushti per ideal,per bashkim te trojeve shqiptare   CKA mendoni per UKSH-ne eshte ushtri e ndonje partie politike apo ushti per ideal,per bashkim te trojeve shqiptare Icon_minitimeTue Dec 08, 2009 3:19 am

do te kisha dashtur te besoj nje gje te till po ja qe nuk kemi argumente te mjaftueshme per te besuar qe uksh esht organizat per bashkimin e trojeve shqiptare
duhet te ken parasysh se cfar pergjegjesie kan mar mbi vete idealistet e kesaj organizate pasi qe sipas komunikates nr 2 ata thon qe do te dal ne skene ne mars apo prill mirpo nese nuk ndodh keshtu ateher e gjith teza e tyne se uksh esht organizat per bashkimin e trojeve shqiptare do te bjen ne uje. nese nuk ndodh nje gje e till populli normal qe do ta kuptoj si ushtri politike.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
CKA mendoni per UKSH-ne eshte ushtri e ndonje partie politike apo ushti per ideal,per bashkim te trojeve shqiptare Empty
MesazhTitulli: Re: CKA mendoni per UKSH-ne eshte ushtri e ndonje partie politike apo ushti per ideal,per bashkim te trojeve shqiptare   CKA mendoni per UKSH-ne eshte ushtri e ndonje partie politike apo ushti per ideal,per bashkim te trojeve shqiptare Icon_minitime

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
CKA mendoni per UKSH-ne eshte ushtri e ndonje partie politike apo ushti per ideal,per bashkim te trojeve shqiptare
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
USHTRIA KOMBËTARE SHQIPTARE UKSH :: TE NDRYSHME-
Kërce tek: