USHTRIA KOMBËTARE SHQIPTARE UKSH
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
USHTRIA KOMBËTARE SHQIPTARE UKSH

WWW.UKSH.INFO E-MAIL: UKSH-WEB@HOTMAIL.COM TEL
 
ForumUKSHGalleryKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 ALBANIAN NATIONAL ARMY

Shko poshtë 
AutoriMesazh
UKSH
KOMANDANT
KOMANDANT
UKSH

Numri i postimeve : 20
Join date : 14/11/2009

ALBANIAN NATIONAL ARMY Empty
MesazhTitulli: ALBANIAN NATIONAL ARMY   ALBANIAN NATIONAL ARMY Icon_minitimeWed Dec 09, 2009 6:36 pm

ALBANIAN NATIONAL ARMY

PUBLIC COMMUNIQUE NR.2THE ALBANIAN NATIONAL ARMY EMITS THIS COMMUNIQUE FOR MASS MEDIA AND FOR ALL THE WIDE ALBANIAN PUBLIC OPINION THAT THE ALBANIAN NATIONAL ARMY - ANA IS NOT AN ARMY OF INTERNET, BUT IS A REAL ARMY IN WHICH ARE FRAMED MANY BRAVE SOLDIERS FROM ALL THE ALBANIAN ETHNIC TERRITORIES WITHOUT TAKEN INTO CONSIDERATION THEIR RELIGION.
THE ALBANIAN NATIONAL ARMY MAKES THE LAST APPEAL TO ALL THE POLICES AND SOLDIERS THAT ARE IN THE STATE NAMED MACEDONIA TO TAKE OFF THOSE BLOODY UNIFORMS BECAUSE ON THE CONTRARY RHW SOLDIERS OF ANA DON'T GIVE RESPONSIBILITY FOR THE ATTACKS TOWARDS THEM BECAUSE THE SOLDERS OF THE ALBANIAN NATIONAL ARMY WILL FIGHT FOR THIS BLOODY UNIFORM BECAUSE THE FIRST BULLETS OF THE ALBANIAN NATIONAL ARMY WILL BE ON THE POLICE AND MACEDONIAN ARMY IN ILIRIDA AND THEN THE TURN HAS MITROVICA, PRESHEVA AND ULQIN.
THE FIRST ACTIONS OF THE ALBANIAN NATIONAL ARMY WILL BEGIN IN THE END OF THE MONTH MARCH AND IN THE BEGINNING OF THE MONTH APRIL.
ANA WILL FIGHT IN THREE PHASES:

PHASE 1 MEMBERSHIP AND THE PROFESSIONAL PREPAREMENT OF THE NEW SOLDIERS

PHASE 2:THE GUERILLA WAR WILL BE DONE IN ALL THE TERRITORIES WHERE THE ALBANIAN TERRITORIES WHERE THE ALBANIAN TERRITORIES ARE USURPED BY THE SLAVIC-MACEDONIAN USURPATORS.

PHASE 3: IS THE MOST IMPORTANT WHERE THE ALBANIAN NATIONAL ARMY AFTER THE WAR OR GUERILLA WILL FIGHT FOR TERRITORIES AND WE WILL TAKE OUR ALBANIAN TERRITORY THAT BELONG TO US. FAZA 3 ËSHTË ME KRYESORJA KU USHTRIA KOMBËTARE SHQIPTARE PAS LUFTËS APO SULMEVE GUERILE THE ALBANIAN NATIONAL ARMY DON'T NEGOTIATE WITH ANYONE BECAUSE THE ALBANIAN TERRITORY HAS BEEN AND IS OUR FOREVER WITHOUT TAKEN INTO CONSIDERATION IN IN WHAT USURPED PART IT IS. SO WE APPEAL TO THE ALBANIAN BOYS AND GIRLS TO JOIN US FOR THE FREEDOM AND THE UNIFICATION OF ETHNIC ALBANIA.


OBSERVATION: TO THE MEMBERS OF THE ALBANIAN NATIONAL ARMY IS FORBIDDEN TO APPEAR INTO WRITTEN AND ELECTRONIC MEDIA. THIS RESPONSABILITY BELONGS ONLY TO THE COMMANDER OF THE GENERAL STAFF AND THE COMMANDERS OF THE ZONES.
THIS COMMUNIQUE IS EMITED BY THE GENERAL STAFF OF THE ANA.

ON DECEMBER 2009

CHIEF OF THE GENERAL STAFF
COMMANDER KOSOVA
E-MAIL:uksh-web@hotmail.com
www.uksh.tk
www.uksh.org
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://WWW.UKSH.TK
udheheqesi rebelNumri i postimeve : 75
Join date : 06/12/2009
Age : 35

ALBANIAN NATIONAL ARMY Empty
MesazhTitulli: Re: ALBANIAN NATIONAL ARMY   ALBANIAN NATIONAL ARMY Icon_minitimeThu Dec 10, 2009 1:44 am

me shkru edhe ne te gjith gjuhet e botes esht e kot nuk mundemi me bindur askend.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
fano

fano

Numri i postimeve : 55
Join date : 19/11/2009

ALBANIAN NATIONAL ARMY Empty
MesazhTitulli: Re: ALBANIAN NATIONAL ARMY   ALBANIAN NATIONAL ARMY Icon_minitimeThu Dec 10, 2009 6:25 am

udheheqesi rebel shkruajti:
me shkru edhe ne te gjith gjuhet e botes esht e kot nuk mundemi me bindur askend.


Pse ty a spo te pelqen bashkimi sikur qe po shihet.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
ShqipoNumri i postimeve : 14
Join date : 17/11/2009

ALBANIAN NATIONAL ARMY Empty
MesazhTitulli: Re: ALBANIAN NATIONAL ARMY   ALBANIAN NATIONAL ARMY Icon_minitimeFri Dec 11, 2009 11:24 am

Ky eshte verzioni i rreguluar ne Anglisht...


ALBANIAN NATIONAL ARMY

PUBLIC COMMUNIQUE NR.2THE ALBANIAN NATIONAL ARMY EMITS THIS COMMUNIQUE FOR THE MASS MEDIA AND FOR THE WIDER ALBANIAN PUBLIC OPINION THAT THE ALBANIAN NATIONAL ARMY - ANA - IS NOT AN INTERNET ARMY,
BUT IS A REAL ARMY WHICH IS MADE UP OF MANY BRAVE SOLDIERS FROM ALL ETHNIC ALBANIAN TERRITORIES REGARDLESS OF THEIR RELIGIOUS AFFILIATION.

THE ALBANIAN NATIONAL ARMY MAKES IT’S LAST APPEAL TO ALL ALBANIAN POLICE AND SOLDIERS THAT ARE IN THE SO CALLED STATE NAMED “MACEDONIA” TO TAKE OFF THOSE BLOODIED UNIFORMS BECAUSE ON THE CONTRARY THE SOLDIERS OF ANA DON'T TAKE RESPONSIBILITY FOR THE ATTACKS TOWARDS THEM.

BECAUSE THE SOLDERS OF THE ALBANIAN NATIONAL ARMY WILL FIGHT AGAINST THIS BLOODIED UNIFORM, AND THE FIRST BULLETS OF THE ALBANIAN NATIONAL ARMY WILL BE FOR THE MACEDONIAN POLICE AND MACEDONIAN ARMY IN ILIRIDA (WESTERN MACEDONIA).

THEN LATER WE WILL TURN TO MITROVICA, PRESHEVA AND ULQIN.

THE FIRST ACTIONS OF THE ALBANIAN NATIONAL ARMY WILL BEGIN BETWEEN THE END OF MARCH TO THE BEGINNING OF THE APRIL.

ANA WILL FIGHT IN THREE PHASES:

PHASE 1: THE RECRUITING OF MEMBERS, AND PROFESSIONAL PREPAREMENT OF THE NEW SOLDIERS.

PHASE 2: A GUERILLA WAR WILL BEGIN IN ALL ETHNIC ALBANIAN TERRITORIES THAT HAVE OCCUPIED BY THE SLLAVO-MACEDONIAN OCCUPIERS.

PHASE 3: WHICH IS THE MOST IMPORTANT - THE ALBANIAN NATIONAL ARMY AFTER GUERILLA WARFARE, WILL THEN FIGHT FOR TERRITORY, AND SLOWLY WITH TIME WILL RETAKE ALL ALBANIAN TERRITORY THAT BELONGS TO US.

THE ALBANIAN NATIONAL ARMY –ANA- WON’T NEGOTIATE WITH ANYBODY, BECAUSE ALL OCCUPIED ALBANIAN LANDS HAVE BEEN, ARE AND FOREVER WILL OURS.

WE CALL ON ALL YOUNG MEN AND WOMEN TO JOIN US IN THE NAME OF FREEDOM AND THE UNIFICATION OF ETHNIC ALBANIA..


NOTE: TO THE MEMBERS OF THE ALBANIAN NATIONAL ARMY - IT IS FORBIDDEN TO APPEAR OE COMMENT TO ANY WRITTEN OR ELECTRONIC MEDIA. THIS COMPETENCY BELONGS ONLY TO THE COMMANDER OF THE GENERAL STAFF AND COMMANDERS OF THE ZONES.

THIS COMMUNIQUE IS EMITED BY THE GENERAL STAFF OF THE ALBANIAN NATIONA ARMY - ANA.

DECEMBER 2009

CHIEF OF THE GENERAL STAFF
COMMANDER KOSOVA

E-MAIL:uksh-web@hotmail.com
www.uksh.tk
Mbrapsht në krye Shko poshtë
udheheqesi rebelNumri i postimeve : 75
Join date : 06/12/2009
Age : 35

ALBANIAN NATIONAL ARMY Empty
MesazhTitulli: Re: ALBANIAN NATIONAL ARMY   ALBANIAN NATIONAL ARMY Icon_minitimeSat Dec 12, 2009 2:27 am

mua me pelqen me shum se ty bashkimi i trojeve shqiptare esht enderra ime me e madhe i nderuar ka qen endrra e te pareve te mi.
stergjysherit e mi kan qene luftetar te ballit kombetar qe te gjith jan flijuar per ke te toke per kete komb e per kete flamur, te njejten tradit ka vazhduar prindi im dhe do ta vazhdoj un dhe brezat e ardhshem.
mirpo nuk mundemi na mi bashku trojet shqiptare duke ndenjur ne karike dhe duke ber replika ne mes veti duke share faktorin politik shqiptar permes internetit per dikend esht shum e leht te thot po le ta leshoj koalicionin e pse sepse keta te paret u ngopen tash e kan radhen ata te tjeret .
bashkimi i trojeve etnike kerkon pun kerkon plane konkrete kerkon mbi te gjitha mbeshtetjen e faktorit nderkombetar.
kush esht ne gjendje te me thot se sa kemi perkrahjen e faktorit nderkombtar mundeni ju i nderuar te me thoni se e shoh qe vetem juve u interesonka bashkimi i trojeve shqiptare .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
bleriimNumri i postimeve : 26
Join date : 02/12/2009

ALBANIAN NATIONAL ARMY Empty
MesazhTitulli: Re: ALBANIAN NATIONAL ARMY   ALBANIAN NATIONAL ARMY Icon_minitimeMon Dec 14, 2009 8:58 pm

pse vetem me 28 nentor u paraqit UKSH e prej ateher nuk kam ndegju un se eshte be ndonje praqitje e UKSH dikun ose diqka tjetr..ku eshte paraqit kjo komunike aka munsi me tregu se skam ndegju un se eshte paraqit prap UKSH ne sken ..nese vertet mendojm te bejm diqka duhet me fillu prej tash se vetem me kto shkrime e komente vetem qka e mashtrojm veten ok ju pershendess
Mbrapsht në krye Shko poshtë
udheheqesi rebelNumri i postimeve : 75
Join date : 06/12/2009
Age : 35

ALBANIAN NATIONAL ARMY Empty
MesazhTitulli: Re: ALBANIAN NATIONAL ARMY   ALBANIAN NATIONAL ARMY Icon_minitimeTue Dec 15, 2009 4:38 am

o blerim uksh nuk esht paraqitur as edhe me 28 nentor keto jan te gjitha propaganda .
nuk ka aksh un mendoj qe kjo esht nje loj politike pra e kam theksuar edhe me heret se ketu kemi te bejm me rezime te pushteteve asgje tjeter
Mbrapsht në krye Shko poshtë
bleriimNumri i postimeve : 26
Join date : 02/12/2009

ALBANIAN NATIONAL ARMY Empty
MesazhTitulli: Re: ALBANIAN NATIONAL ARMY   ALBANIAN NATIONAL ARMY Icon_minitimeTue Dec 15, 2009 4:47 am

udheheqes rrebel o vllavi jem a beson se popullit ikan ardh te hunda to bidallalleqe qka bahen vetem per pushtet e smenojn per popullin e shkret..mos luni kshtu me popull o shqiptar se gabim e keni shumm..biel mos ja hapni plagt familjeve te deshmoreve se gjuna vallah asht .po sa po shof un me luft veshtir te bajm diqka kur skemi njerz qka e filoojn nje pun e ekryn at pun..me dialog na cdoher humbim kshtu qe rrini vllatzni shqiptar durone shkaun permi kok se kur te vjen dita per votime paritt vijn neper shtepia dhe te lusin te votosh per ta..nuk di me cfar prpgrame do tparaqiten heren e ardhshme ni zot e dii ..tpershendes udheheqes rrebel
Mbrapsht në krye Shko poshtë
udheheqesi rebelNumri i postimeve : 75
Join date : 06/12/2009
Age : 35

ALBANIAN NATIONAL ARMY Empty
MesazhTitulli: Re: ALBANIAN NATIONAL ARMY   ALBANIAN NATIONAL ARMY Icon_minitimeFri Dec 18, 2009 4:53 am

po blerim ashtu esht pajtohem plotesisht cdokush qe ka zen karrike nuk esht i knaqur me ate qe ka po shiqon se si te perfiton edhe dicka me shum dhe nuk jan te vetedijshem se si i kan zen ata pozita nuk e din se dikush ka derdhur gjakun turp tju vjen te gjithve po mos te harojn se nje dit do tju vjen fundi.
blerim un nuk besoj qe do te mundemi me luft te arijm dicka e ne vecanti kur flitet per shqiperi etnike vllavi jem per tu ber kjo nevoitet arsenal i fuqishem ushtarak apo me mir then ekonomi e forte nuk behet nje gje e till vet em me nje kallashnikov ne anen tjeter edhe po te behet nje gje e till shqiptaret do ta humbin prap e din pse??? sepse jan te etshem per pushtet e karrike sepse tek shqiptaret njerezit nuk vlersohen ne baz te aftesive dhe vlerave qe posedojn por ne baz te ngjyrave partiake.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
InIrDNumri i postimeve : 15
Join date : 25/12/2009

ALBANIAN NATIONAL ARMY Empty
MesazhTitulli: Re: ALBANIAN NATIONAL ARMY   ALBANIAN NATIONAL ARMY Icon_minitimeFri Dec 25, 2009 12:34 am

Ah keto ngjyra na verbun, o Rebel
Mbrapsht në krye Shko poshtë
udheheqesi rebelNumri i postimeve : 75
Join date : 06/12/2009
Age : 35

ALBANIAN NATIONAL ARMY Empty
MesazhTitulli: Re: ALBANIAN NATIONAL ARMY   ALBANIAN NATIONAL ARMY Icon_minitimeFri Dec 25, 2009 2:32 am

na verbuan po mos e keni dert se nuk e kan edhe shum gjat me keto veprime qe jan duke ber per cdo fillim ka edhe mbarim nuk do ti lejojm me qe ato te na verbojm me iku ajo koh kur ata ne fushatat e tyne na paraqiteshin me planprogramet e tyne partiake.mjaft me stop do u themi te gjithve po se pari duhet te vertetojm dicka.
duhet te vertetojm nese uksh ka qellime per realizimin e endres son te kahmocme shqiprin etnike po njeher duhet te vertetohemi nese ekziston.
ngel i pershendetur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
InIrDNumri i postimeve : 15
Join date : 25/12/2009

ALBANIAN NATIONAL ARMY Empty
MesazhTitulli: Re: ALBANIAN NATIONAL ARMY   ALBANIAN NATIONAL ARMY Icon_minitimeFri Dec 25, 2009 3:36 am

Nuk dua te paragjykoi as kende, ajo qe me mundon eshte gjendja e popullit tone kudo qe eshte, i ndare e i perqare, e ceka edhe me larte ce na verbun ngjyrate ideologjike te hujate, populli yne ka dhen shembuj te shumta qe eshte nje popull me vertyte te larta, dhe tri luftat e fundit deshmoin edhe nje her, e keqja jone eshte qe kemi inate dhe teke individuale, dhe si individ shitem shume lire, shpresa eshte e vetmja genjeshter qe besohet, me shpresa ribashkimi nuk do behet, ribashkim done shume vullnet, vullnetin e nje populle e ne veqanti popullit shqiptar nje popull fisnik, as kushe nuk do munde te ja ndale, jemi nje popull qe besoim shume, dhe nga ky vrus, nga kjo smundje duhet ta sheroim popullin, i cili eshte futur ne nje rruge pa funde.

Tendencen se a ekziston UKSH ta largoim edhe ne qofte qe nuke ekzistone te punoim te gjeim nje gjuhe te perbashket dhe ta beim ribashkimin, opcioni i fundit te mbete lufta, ame te pergaditem edhe per te.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
ALBANIAN NATIONAL ARMY Empty
MesazhTitulli: Re: ALBANIAN NATIONAL ARMY   ALBANIAN NATIONAL ARMY Icon_minitime

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
ALBANIAN NATIONAL ARMY
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
USHTRIA KOMBËTARE SHQIPTARE UKSH :: UKSH :: UKSH-
Kërce tek: