USHTRIA KOMBËTARE SHQIPTARE UKSH
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
USHTRIA KOMBËTARE SHQIPTARE UKSH

WWW.UKSH.INFO E-MAIL: UKSH-WEB@HOTMAIL.COM TEL
 
ForumUKSHGalleryKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 HARTA E SHQIPERISÊ SE BASHKUAR

Shko poshtë 
AutoriMesazh
UKSH
KOMANDANT
KOMANDANT
UKSH

Numri i postimeve : 20
Join date : 14/11/2009

HARTA E SHQIPERISÊ SE BASHKUAR Empty
MesazhTitulli: Re: HARTA E SHQIPERISÊ SE BASHKUAR   HARTA E SHQIPERISÊ SE BASHKUAR Icon_minitimeFri Nov 27, 2009 3:49 pm

HARTA E SHQIPERISÊ SE BASHKUAR Harta11
HARTTA E SHQIPËRIS ME KUFIT E SAJ TE BASHKUAR
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://WWW.UKSH.TK
tosybellNumri i postimeve : 16
Join date : 20/11/2009
Age : 30
Location : Gjakova

HARTA E SHQIPERISÊ SE BASHKUAR Empty
MesazhTitulli: Re: HARTA E SHQIPERISÊ SE BASHKUAR   HARTA E SHQIPERISÊ SE BASHKUAR Icon_minitimeFri Nov 27, 2009 7:16 pm

ihaaa shpresojm breh en kit BAShKIM MADHESHTOR
Mbrapsht në krye Shko poshtë
UKSH
KOMANDANT
KOMANDANT
UKSH

Numri i postimeve : 20
Join date : 14/11/2009

HARTA E SHQIPERISÊ SE BASHKUAR Empty
MesazhTitulli: Re: HARTA E SHQIPERISÊ SE BASHKUAR   HARTA E SHQIPERISÊ SE BASHKUAR Icon_minitimeFri Nov 27, 2009 7:22 pm

popo do te ket bashkim edhe ate shum shpejt sepse kesaj heere jemi me te vertet te bashkuar si kurr me par ushtria kombetare shqiptare uksh eshte ne mobilizim e siper[b]
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://WWW.UKSH.TK
ShqipoNumri i postimeve : 14
Join date : 17/11/2009

HARTA E SHQIPERISÊ SE BASHKUAR Empty
MesazhTitulli: Re: HARTA E SHQIPERISÊ SE BASHKUAR   HARTA E SHQIPERISÊ SE BASHKUAR Icon_minitimeSat Nov 28, 2009 8:02 am

UKSH-JA DOT LUFTOJE,
SHQIPERINE TA BASHKOJE

TE GJITHE BASHKE SI KUR ME PARE,
PER TA BASHKUAR SHQIPERINE NENE

ME ARME NE DORE GJITHE PATRIOTE DHE ATDHETARE,
PER BASHKIMIN KOMBETARE

ARMIQET NUK DOT DINE NGA TE SHOKJNE,
KUR TI SHOFIN SHQIPET SE SI LUFTOJNE

NEPER SHI DHE NEPER BORE,
S'JEPEN TRIMAT ME FLAMUR NE DORE
Mbrapsht në krye Shko poshtë
coolBoyNumri i postimeve : 1
Join date : 29/11/2009

HARTA E SHQIPERISÊ SE BASHKUAR Empty
MesazhTitulli: Re: HARTA E SHQIPERISÊ SE BASHKUAR   HARTA E SHQIPERISÊ SE BASHKUAR Icon_minitimeSun Nov 29, 2009 12:05 am

Fjale di edhe une me sjell ne internet? Ju lutem folni shume por beni ate cka folni..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
gjeneral_spata_88Numri i postimeve : 3
Join date : 30/11/2009

HARTA E SHQIPERISÊ SE BASHKUAR Empty
MesazhTitulli: Re: HARTA E SHQIPERISÊ SE BASHKUAR   HARTA E SHQIPERISÊ SE BASHKUAR Icon_minitimeMon Nov 30, 2009 10:06 pm

- Flamurit kombtar shqiptar -

Njëzet e tetë Nëntori
rroftë deri në pakufi,
është Dita e Flamurit
shumë luftërave që iu ka pri.

Krenari ndërshekullore
e kishim e do ta kemi
me te i tregojmë gjithë botës
kush, në të vërtetë na jemi.

Jem’ bijtë e asaj shqipeje
ndër shekuj me gjak të larë
kurr nuk u gjunjëzuam
prore mbetem krenarë.

Sot flamuri jonë
një mision të ri e ka,
të na prij në fitore
mbi projekte të mëdha.

Në çdo njëzet e tetë nëntor
ju këndoni e festoni,
shqipen dykrenare
sa më lartë ta çoni.

Le të valojë e bekuara
si në kohë të Skënderbeut,
forcë e krenari
le t’i sjell Atdheut.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
gjeneral_spata_88Numri i postimeve : 3
Join date : 30/11/2009

HARTA E SHQIPERISÊ SE BASHKUAR Empty
MesazhTitulli: Re: HARTA E SHQIPERISÊ SE BASHKUAR   HARTA E SHQIPERISÊ SE BASHKUAR Icon_minitimeMon Nov 30, 2009 10:08 pm

ATDHEUT TIM

Mbijetove furtuna e stuhi,
ngadhnjeve nder shekuj,
të dua në zor e në liri
ti ishe dhe mbete, tempull mbi tempuj.

Të dua, të dua mbi të gjitha,
të dua më shumë se veten,
të dua se je djepi im
në Ty gjej veç të vërteten.

Qielli mbi Ty është më ndryshe
nga ai në mergim,
dielli tek Ti ngrohë më ëmbel
o i dashuri, Atdheu i im.

Fusha, ara e livadhe
pershkojnë Atdheun tim,
i dua e s’mund t’iu ndahem
sot e gjerë në amshim

Malet plot me drunjë,
kullosa e shkëmbinjë
shtrihen si kurora
gjerë në pakufi.

Lumenjtë e liqejtë
me ujë të këthjelltë si loti,
për ne dhe vetëm për ne
i ka falur Zoti.

Ka gjithëfarë minierash,
energji e gjithëçka tjetër
që vështirë mund të numrohen
dhe vehen në leter.

Djem e vasha të bukura ka,
petrita e skyftera,
si luleve të trëndafilit
këndëshëm iu vie era.

Ka shumë njerëz të ditur,
shkrimtarë e shkencëtarë,
ka edhe nobelista,
priftërinjë e hoxhallarë.

Për këto e shumë të tjera
shkrova e këndova
e kur e kerkoi koha
dola dhe luftova.

Jo pse e desha luften
me plot mizori,
po pse u sulmova
mu nga fçinjtë e mi.

Jo pse e dua luften
të pushtoj të tjerë,
po për të mbrojtur t’imen
që e kisha, e do ta kem përherë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
udheheqesi rebelNumri i postimeve : 75
Join date : 06/12/2009
Age : 35

HARTA E SHQIPERISÊ SE BASHKUAR Empty
MesazhTitulli: Re: HARTA E SHQIPERISÊ SE BASHKUAR   HARTA E SHQIPERISÊ SE BASHKUAR Icon_minitimeTue Dec 08, 2009 4:15 am

esht enderra e jona po per tu ber realitet ???????????????
duhet shum pune dhe shum kohe
Mbrapsht në krye Shko poshtë
fano

fano

Numri i postimeve : 55
Join date : 19/11/2009

HARTA E SHQIPERISÊ SE BASHKUAR Empty
MesazhTitulli: Re: HARTA E SHQIPERISÊ SE BASHKUAR   HARTA E SHQIPERISÊ SE BASHKUAR Icon_minitimeThu Dec 10, 2009 6:22 am

udheheqesi rebel shkruajti:
esht enderra e jona po per tu ber realitet ???????????????
duhet shum pune dhe shum kohe


Sa asht ajo shum koh per ty se ajo shum koh esht per ata qe neve nuk na dojn bashk e dojn te jemi te coptuar sikur qe tash jemi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
udheheqesi rebelNumri i postimeve : 75
Join date : 06/12/2009
Age : 35

HARTA E SHQIPERISÊ SE BASHKUAR Empty
MesazhTitulli: Re: HARTA E SHQIPERISÊ SE BASHKUAR   HARTA E SHQIPERISÊ SE BASHKUAR Icon_minitimeFri Dec 11, 2009 1:59 am

zotri i nderuar ajo shum koh esht shum dmth asnjeher smundemi me realizu sepse nese nuk e keni ditur per luften e 2001 u deshten 10 vite e per te ber nje luft ballkanike sic e endrojm na ndoshta edhe 100 vite mund mos te mjaftojn.
po neve shqiptareve njeher nuk na dojn te jemi bashk ata spiuna shqiptar qe jan te perfshire ne kuzhinat sllave
a jeni te vetedijshem sa spiuna shqiptar punojn per ta a???
60 mij jane me dosje dmth te identifikuar po ata qe jan ne te zez a????
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
HARTA E SHQIPERISÊ SE BASHKUAR Empty
MesazhTitulli: Re: HARTA E SHQIPERISÊ SE BASHKUAR   HARTA E SHQIPERISÊ SE BASHKUAR Icon_minitime

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
HARTA E SHQIPERISÊ SE BASHKUAR
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
USHTRIA KOMBËTARE SHQIPTARE UKSH :: UKSH :: UKSH-
Kërce tek: