USHTRIA KOMBËTARE SHQIPTARE UKSH
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
USHTRIA KOMBËTARE SHQIPTARE UKSH

WWW.UKSH.INFO E-MAIL: UKSH-WEB@HOTMAIL.COM TEL
 
ForumUKSHGalleryKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 A DO TE ISHTE NE FAVOR TE SHQIPTAREVE NDARJA E MAQEDONISE SIPAS PLANIT TE LUPCO GEORGIEVSKIT DHE ARBER XHAFERIT????

Shko poshtë 
AutoriMesazh
udheheqesi rebelNumri i postimeve : 75
Join date : 06/12/2009
Age : 35

A DO TE ISHTE NE FAVOR TE SHQIPTAREVE NDARJA E MAQEDONISE SIPAS PLANIT TE LUPCO GEORGIEVSKIT DHE ARBER XHAFERIT???? Empty
MesazhTitulli: A DO TE ISHTE NE FAVOR TE SHQIPTAREVE NDARJA E MAQEDONISE SIPAS PLANIT TE LUPCO GEORGIEVSKIT DHE ARBER XHAFERIT????   A DO TE ISHTE NE FAVOR TE SHQIPTAREVE NDARJA E MAQEDONISE SIPAS PLANIT TE LUPCO GEORGIEVSKIT DHE ARBER XHAFERIT???? Icon_minitimeSat Dec 12, 2009 3:01 am

Mbrapsht në krye Shko poshtë
snajperistiNumri i postimeve : 24
Join date : 03/12/2009

A DO TE ISHTE NE FAVOR TE SHQIPTAREVE NDARJA E MAQEDONISE SIPAS PLANIT TE LUPCO GEORGIEVSKIT DHE ARBER XHAFERIT???? Empty
MesazhTitulli: Re: A DO TE ISHTE NE FAVOR TE SHQIPTAREVE NDARJA E MAQEDONISE SIPAS PLANIT TE LUPCO GEORGIEVSKIT DHE ARBER XHAFERIT????   A DO TE ISHTE NE FAVOR TE SHQIPTAREVE NDARJA E MAQEDONISE SIPAS PLANIT TE LUPCO GEORGIEVSKIT DHE ARBER XHAFERIT???? Icon_minitimeSat Dec 12, 2009 6:31 am

po si gurisht ket duhet ta bejm ne pa lupqen
Mbrapsht në krye Shko poshtë
fano

fano

Numri i postimeve : 55
Join date : 19/11/2009

A DO TE ISHTE NE FAVOR TE SHQIPTAREVE NDARJA E MAQEDONISE SIPAS PLANIT TE LUPCO GEORGIEVSKIT DHE ARBER XHAFERIT???? Empty
MesazhTitulli: Re: A DO TE ISHTE NE FAVOR TE SHQIPTAREVE NDARJA E MAQEDONISE SIPAS PLANIT TE LUPCO GEORGIEVSKIT DHE ARBER XHAFERIT????   A DO TE ISHTE NE FAVOR TE SHQIPTAREVE NDARJA E MAQEDONISE SIPAS PLANIT TE LUPCO GEORGIEVSKIT DHE ARBER XHAFERIT???? Icon_minitimeSat Dec 12, 2009 6:20 pm

Nuk e di se ne qfar mendimi e mendojni ate ndarje por po ju tregoj se ne vitin 2001 ata edhe ateher kishin mendu maqedonasit artificial ta dajn maqedonin, po per vardari ta ndajn e per vardari smundet mu nda e pjesa tjete qe esht ne tok shqiptare tju mbese atynve po neqofse undajke ashtu prap se prap ne ilirid do u bajke luft tjeter, mas nje kohe,

por do ndahet sikur qe duhet qe te mer fund ky problemi se duhet patjeter qe ballkani te regullohet sikur qe duhet qe ta marin nje dit fund luftat,

dhe nuk ka shans qe te ndahet sikur ata qe kan menduar ne at koh te vitit 2001,
por duhet te mer fund problemi ne ilirid njeher e perghithmon,

dhe duhet qe te mendojna ma perpara e jo qe te mesim mas,

patjeter i ghith problemi ballkanik duhet te kryhet sikur qe duhet se perndryshe luftat nuk do nalen,

sidomos qeshtja shqiptare duhet te mer fund dhe patjeter duhet te kryhen te ghitha problemet, qe jan tash aktuale ne ballkan, dhe qeshtja shqiptare te mer fund.

sikur qe kemi qen bashk patjeter ashtu do behet po qe problemet te marin fund me qeshtjen shqiptare.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
udheheqesi rebelNumri i postimeve : 75
Join date : 06/12/2009
Age : 35

A DO TE ISHTE NE FAVOR TE SHQIPTAREVE NDARJA E MAQEDONISE SIPAS PLANIT TE LUPCO GEORGIEVSKIT DHE ARBER XHAFERIT???? Empty
MesazhTitulli: Re: A DO TE ISHTE NE FAVOR TE SHQIPTAREVE NDARJA E MAQEDONISE SIPAS PLANIT TE LUPCO GEORGIEVSKIT DHE ARBER XHAFERIT????   A DO TE ISHTE NE FAVOR TE SHQIPTAREVE NDARJA E MAQEDONISE SIPAS PLANIT TE LUPCO GEORGIEVSKIT DHE ARBER XHAFERIT???? Icon_minitimeSat Dec 12, 2009 11:26 pm

ej fano nuk flas per luften e 2001 un flas per marveshjen lupce -xhaferi ne 1997 kur kishin hartuar nje plan per ndarjen e maqedonise
po ky plan nuk parahshihte ndarjen e maqedonis ne lumin vardar po kufiri sipas tyne duheshte te jet ne nje fshat te rethines se tetoves e ky fshat le te ngelet anonim po te mos kishte ndikuar akademia shqiptare na humbem nje pjes te madhe ku nje pakic e popullit shqiptar do te ngelte nen regjimin bullgar apo serb.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
UKINumri i postimeve : 22
Join date : 01/12/2009

A DO TE ISHTE NE FAVOR TE SHQIPTAREVE NDARJA E MAQEDONISE SIPAS PLANIT TE LUPCO GEORGIEVSKIT DHE ARBER XHAFERIT???? Empty
MesazhTitulli: Re: A DO TE ISHTE NE FAVOR TE SHQIPTAREVE NDARJA E MAQEDONISE SIPAS PLANIT TE LUPCO GEORGIEVSKIT DHE ARBER XHAFERIT????   A DO TE ISHTE NE FAVOR TE SHQIPTAREVE NDARJA E MAQEDONISE SIPAS PLANIT TE LUPCO GEORGIEVSKIT DHE ARBER XHAFERIT???? Icon_minitimeFri Dec 18, 2009 7:48 pm

ta leme punen ne dore te arben xhaferit,menduh thacit aliametit e,gorgievskit ,gruevskit,kuren e kures nuk dot ndahet maqedoni edhe ajo strategji e lupces ne xhaferin ka qen krejt politik as qe e kan menduar ato ket pune po thjesht ka qen politik e tyre qe te rin ne qeveri.puna kryhet vet nega populli nuk na duhet as 1 politikan i ndyre i pane se cka ben gjat qeverisjes se tyre qe prej 1991 e deri me ditet e sotit
Mbrapsht në krye Shko poshtë
fano

fano

Numri i postimeve : 55
Join date : 19/11/2009

A DO TE ISHTE NE FAVOR TE SHQIPTAREVE NDARJA E MAQEDONISE SIPAS PLANIT TE LUPCO GEORGIEVSKIT DHE ARBER XHAFERIT???? Empty
MesazhTitulli: Re: A DO TE ISHTE NE FAVOR TE SHQIPTAREVE NDARJA E MAQEDONISE SIPAS PLANIT TE LUPCO GEORGIEVSKIT DHE ARBER XHAFERIT????   A DO TE ISHTE NE FAVOR TE SHQIPTAREVE NDARJA E MAQEDONISE SIPAS PLANIT TE LUPCO GEORGIEVSKIT DHE ARBER XHAFERIT???? Icon_minitimeFri Dec 18, 2009 11:50 pm

Politika e deritanishme asghe nuk beri qe te kryhen punet sikur qe duhet por tash esht dhe do jet "UKSH" ja ajo qe do ti kap punet ne dor, shqiperija etnike me fjal nuk behet se deri tash shum fjal pat e pun nuk pat "UKSH" ja esht ajo qe do ta fillon punen e do ta mbaron deri ne fund te bashkimit ton ne nje shtet"SHQIPERI ETNIKE" ME NJE SHTET ME NJE KOMB ME NJE FLAMUR.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
udheheqesi rebelNumri i postimeve : 75
Join date : 06/12/2009
Age : 35

A DO TE ISHTE NE FAVOR TE SHQIPTAREVE NDARJA E MAQEDONISE SIPAS PLANIT TE LUPCO GEORGIEVSKIT DHE ARBER XHAFERIT???? Empty
MesazhTitulli: Re: A DO TE ISHTE NE FAVOR TE SHQIPTAREVE NDARJA E MAQEDONISE SIPAS PLANIT TE LUPCO GEORGIEVSKIT DHE ARBER XHAFERIT????   A DO TE ISHTE NE FAVOR TE SHQIPTAREVE NDARJA E MAQEDONISE SIPAS PLANIT TE LUPCO GEORGIEVSKIT DHE ARBER XHAFERIT???? Icon_minitimeSat Dec 19, 2009 3:23 am

inshalla por nuk besoj sepse deri me tani cdo organizat qka ka nis e ka len aty ku ka qene.
u ben shum luftra por asnjera nuk u realizua ashtu si mendojm na.
dmth sipas jush uksh as qe ja paska filluar punes. te pershendes
Mbrapsht në krye Shko poshtë
fano

fano

Numri i postimeve : 55
Join date : 19/11/2009

A DO TE ISHTE NE FAVOR TE SHQIPTAREVE NDARJA E MAQEDONISE SIPAS PLANIT TE LUPCO GEORGIEVSKIT DHE ARBER XHAFERIT???? Empty
MesazhTitulli: Re: A DO TE ISHTE NE FAVOR TE SHQIPTAREVE NDARJA E MAQEDONISE SIPAS PLANIT TE LUPCO GEORGIEVSKIT DHE ARBER XHAFERIT????   A DO TE ISHTE NE FAVOR TE SHQIPTAREVE NDARJA E MAQEDONISE SIPAS PLANIT TE LUPCO GEORGIEVSKIT DHE ARBER XHAFERIT???? Icon_minitimeSat Dec 19, 2009 7:10 am

Para disa muajsh ne nje forum shqiptar kam shkruajt dhe kam than se un nje dit do te shkoj ne kosov do te pi nje qaj ose kafe pa pasaport por edhe te kosoves do te vin ne ilirid per nje qaj ose kafe pa pasaport poashtu ne shqiperi poashtu ne preshev e bujanovc poashtu ne ulqin,

"UKSH" asht ajo qe do te jet realiteti per popullin shqiptar ore populli jem andra shum vjeqare do te realizohet me
"USHTRIN KOMBETARE SHQIPOTARE"
ku jan te uqk se aksh uqpmb e te tjeret te ghith ata jan te bashkuar ne njke ushtri e cila tash esht "UKSH" perse luftuan ata ish ushtaret perse u tradhtuan ish ushtaret kush i tradhtoj ata luftat e maparshme nuk filluan per marveshje ohri e rabuje e tjer po ish ushtaret e maparshem luftuan dhe e dhan betimin per bashkim me nje shtet ne nje (shqiperi etnike)
tash nuk do ket marveshje ohri e as rambuje e as ghe por vetem se nje do jet nje "SHQIPERI ETNIKE" do te bashkohemi me ushtrin kombetare shqiptare,
ender shum vjeqare realitet,
nuk e di se kur do ta kuptoni se "UKSH" NUK ASHT USHTRI INERNETI E AS USHTRI PER ME U TALL ME POPULL POR USHTRI E VERTET ORE POPULL USHTRI QE DO TE LUFTON PER KET POPULL TON SHQIPTAR NUK PO JU KUPTOJ NUK PO DI PSE NUK KUPTONI A MOS PO LESHON DIT PERDIT UKSH JA KOMUNIKATA UKSH JA ASHT USHTRI E VERTETA QE DO TE BINDENI ME TE VERTET ORE POPULL AS NUK KA DAL PER INTERESA PERSONALE POR KA DAL NE INTERES TE POPULLIT TAN SHQIPTAR DHE DO KET PERKRAHJEN ME TE MADHE ME KOMUNIKATEN NUMER 2 TREGOJ SHUM MIR SE KUR DO FILLON PERSE NUK KUPTONI DITET MUAJT KALOJN SHPEJT ORE POPULL DO TE VERTETONI SE E VERTETA DHE REALITETI DO JET UKSH JA DHE DERI NE FUND DO JET FILLIM DHE MBARIM TE ANDRES SHQIPTARE SE TASH ESHT MOMENTI I JON HISTORIK A NUK PO E KUPTONI TE GHITH ISH USHTARET JAN TE BASHKUAR NE NJE USHTRI ORE POPULL JAN TE BASHKUAR QE TE LUFTON PER BASHKIMIN E TROJEVE TONA HISTORIKE TE LUFTON PER BASHKIMIN E POPULLIT TON ORE POPULL NE NJE "SHIPERI ETNIKE" ME NJE KOMB ME NJE SHTET ME NJE FLAMUR TE SHQIPES ORE POPULL PO NEQOFSE UKSH JA ESHT REALITET SI DO FOLNI NESER PYTJE PO JU BEJ SI DO THONI NESER UKSH JA NUK KA FJAL POR KA PUN SE ME PUN DO BEHET BASHKIMI JON E JO ME FJAL SIKUR DERI TANI TE DISAVE QE KEN NE INTERNET E NA KNAQEN ME FJAL SHUM VJEQARE A MOS PO MENDONI SE POLITIKANET DO TE NA BASHKOJN QE ATYNVE JU INERESON KARIGA DHE KOLLTUQET E NXEHTA DHE INTERESI PERSONAL
"USHTRIJA KOMBETARE SHQIPTARE" DO TE LUFTON DO TE LUFTON ME TE VERTET ME TRIMA ME PATRIOTA TE VERTET ME GHAK SHQIPTARI DO TE LUFTON PER BASHKIMIN E TROJEVE TONA HISTORIKE ENDRA E SHQIPTARIT ENDRA E POPULLIT TAN DO TE BEHET REALITET I VERTET.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
A DO TE ISHTE NE FAVOR TE SHQIPTAREVE NDARJA E MAQEDONISE SIPAS PLANIT TE LUPCO GEORGIEVSKIT DHE ARBER XHAFERIT???? Empty
MesazhTitulli: Re: A DO TE ISHTE NE FAVOR TE SHQIPTAREVE NDARJA E MAQEDONISE SIPAS PLANIT TE LUPCO GEORGIEVSKIT DHE ARBER XHAFERIT????   A DO TE ISHTE NE FAVOR TE SHQIPTAREVE NDARJA E MAQEDONISE SIPAS PLANIT TE LUPCO GEORGIEVSKIT DHE ARBER XHAFERIT???? Icon_minitime

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
A DO TE ISHTE NE FAVOR TE SHQIPTAREVE NDARJA E MAQEDONISE SIPAS PLANIT TE LUPCO GEORGIEVSKIT DHE ARBER XHAFERIT????
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
USHTRIA KOMBËTARE SHQIPTARE UKSH :: TE NDRYSHME-
Kërce tek: