USHTRIA KOMBËTARE SHQIPTARE UKSH
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
USHTRIA KOMBËTARE SHQIPTARE UKSH

WWW.UKSH.INFO E-MAIL: UKSH-WEB@HOTMAIL.COM TEL
 
ForumUKSHGalleryKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Arifi: BDI braktis qeverinë nëse s'ka zgjidhje për emrin

Shko poshtë 
AutoriMesazh
fano

fano

Numri i postimeve : 55
Join date : 19/11/2009

Arifi: BDI braktis qeverinë nëse s'ka zgjidhje për emrin Empty
MesazhTitulli: Arifi: BDI braktis qeverinë nëse s'ka zgjidhje për emrin   Arifi: BDI braktis qeverinë nëse s'ka zgjidhje për emrin Icon_minitimeSat Dec 12, 2009 5:52 pm

Arifi: BDI braktis qeverinë nëse s'ka zgjidhje për emrin


BDI nuk do të përkrah zgjedhje të parakohshme parlamentare, kështu është shprehur për Alsat nënkryetarja e kësaj partie Teuta Arifi në emisionin Rruga drejtë. Edhe pse tek partenri i koalicionit qeveritar VMRO DPMNE mund të ketë tendenca të tilla, në këtë synim nuk do të kenë partner BDI-në, ka thënë Arifi duke komentuar njëkohësishtë edhe vendimin e fundit të Këshillit të ministrave të BE-së për maqedoninë.
“Ajo porosi është mbajtje e stabilitetit qeveritar gjatë kësaj periudhe kohore deri në mbajtjen e zgjedhjeve në Greqi, dhe e dyta është të mos ketë zgjedhje të parakohshme në Maqedoni. Bashkimi demokratik për integrim është kundër zgjedhjeve të parakohshme, pa marrë parasysh se në anën tjetër ka patur një atmosferë, e cila mund të dukej si tendencë për zgjedhje të parakohshme. Do të thotë ne nuk do të përkrahim asgjë të asaj natyre”, theksoi Teuta Arifi, nënkryetare e BDI-së.
BDI do të jetë shumë më aktive gjatë këtyre 6 muajev për t'i dhënë shtytje zgjidhjes sa më të shpejtë të kontestit të emrit me Greqinë, thotë Arifi. Nëse edhe në këtë periudhë, sipas saj, nuk arrihet përparim në procesin integrues të vendit, në NATO dhe BE, BDI më nuk ka asnjë arsye të jetë pjesë e Qeverisë.
“Nëse nuk bëhet ajo për gjashtë muaj atëherë gjithsesi do të duhet që më së pari të llogaritim dhe të vendosim në pyetje arsyet e qëndrimit tonë në një bashkësi e cila faktikisht nuk i realizon edhe qëllimet e tona politike”, shtoi Teuta Arifi, nënkryetare e BDI-së.
Radmilla Sheqerinska duke komentuar pozitat e subjekteve politike shqiptare pas vendimit të Këshilit të ministrave të BE-së dhe a rrezikon Maqedonia acarrim të marrdhënieve ndëretnike në vend, thotë se kryeministri dhe presidenti i shtetit, tani duhet të jenë shumë më të vëmendshëm për hapat që do t'i ndërmarin në gjashtë muajt e ardhshëm.
“Gruevski dhe Ivanovi, si kryeministër dhe president, ndodhen para një roli historik, ose të sillen me përgjegjsi, apo në histori do të kujtohen si tradhëtarët më të mëdhenj, të cilët e kanë lënë Maqedoninë në rrugë pa krye. Nuk kanë të drejtë të gabojnë. Pajtohem se edhe BDI si partner i koalicioni do ta ketë të domosdoshme që pozitën e vet ta bëjë më të fortë. Por megjthatë kryeministri dhe presidenti janë personat e parë dhe ata e mbajnë përgjegjësinë më të madhe”, vlerëson Radmilla Sheqerinska, deputete e LSDM-së.
Ndryshe, partia opozitare shqiptare PDSH-së, pas shtyerjes së datës për çeljen e negocjatave me BE-në, kërkoi shbërbërjen e qeverisë ose braktisjen e saj nga BDI si dhe shpalljen e Maqedonisë protektorat ndërkombëtar.
Nevzat Mamuti

http://alsat-m.tv/index.php/lajme/vendi/21278.html
Mbrapsht në krye Shko poshtë
fano

fano

Numri i postimeve : 55
Join date : 19/11/2009

Arifi: BDI braktis qeverinë nëse s'ka zgjidhje për emrin Empty
MesazhTitulli: Re: Arifi: BDI braktis qeverinë nëse s'ka zgjidhje për emrin   Arifi: BDI braktis qeverinë nëse s'ka zgjidhje për emrin Icon_minitimeSat Dec 12, 2009 6:03 pm

Zghidhje per emrin e fyromit nuk ka qeverija maqedonase,dhe sdo ket se emri duheshte te ndrohet po afati kaloj, me 7-dhjetor-2009,

zghidhje te parakohshme me siguri sdo ket se edhe te huajt i treguan qeveris se fyromit qe zghidhje te parakohshme mos te ket,

por grujevski VMRO e ka fillue dhe aj do ta mbaron,

Roli historik i fyromit asht tash,
si per maqedonasit artificial por edhe per shqiptaret esht roli historik,
Mbrapsht në krye Shko poshtë
udheheqesi rebelNumri i postimeve : 75
Join date : 06/12/2009
Age : 35

Arifi: BDI braktis qeverinë nëse s'ka zgjidhje për emrin Empty
MesazhTitulli: Re: Arifi: BDI braktis qeverinë nëse s'ka zgjidhje për emrin   Arifi: BDI braktis qeverinë nëse s'ka zgjidhje për emrin Icon_minitimeMon Dec 14, 2009 2:45 am

jo nuk besoj qe partia ne pushtet do ta braktis koalicionin me nikolla gruevskin sepse kete nuk do ta lejoj faktori nderkombetar
nese vjen deri tek kjo ateher maqedonia patjeter do te ngel ne protektorat nderkombetar.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
snajperistiNumri i postimeve : 24
Join date : 03/12/2009

Arifi: BDI braktis qeverinë nëse s'ka zgjidhje për emrin Empty
MesazhTitulli: Re: Arifi: BDI braktis qeverinë nëse s'ka zgjidhje për emrin   Arifi: BDI braktis qeverinë nëse s'ka zgjidhje për emrin Icon_minitimeMon Dec 14, 2009 5:27 am

urojme qe diqka e till te ndodh maqedonia duhet te ndahet pa tjeter por ket inciative duhet ta marr ndonje parti shqiptare qe esht bdi ne pushtet ose ose ushk ne mars dote filloj luften
Mbrapsht në krye Shko poshtë
udheheqesi rebelNumri i postimeve : 75
Join date : 06/12/2009
Age : 35

Arifi: BDI braktis qeverinë nëse s'ka zgjidhje për emrin Empty
MesazhTitulli: Re: Arifi: BDI braktis qeverinë nëse s'ka zgjidhje për emrin   Arifi: BDI braktis qeverinë nëse s'ka zgjidhje për emrin Icon_minitimeTue Dec 15, 2009 4:52 am

e un nuk mundem tu ju kuptoj juve njeher z.ali ahmeti tradhetar e tash sipas jush iniciativat duhet ti mar ai
jo jo iniciativat le ti mar uksh sepse tash ajo e ka radhen dhe ka qellime te caktuara e jo partia ne pushtet
ku jan ata ushtar le te dalin ne sken dhe le te deshmojn se do ta ndajn maqedonin
Mbrapsht në krye Shko poshtë
UKINumri i postimeve : 22
Join date : 01/12/2009

Arifi: BDI braktis qeverinë nëse s'ka zgjidhje për emrin Empty
MesazhTitulli: Re: Arifi: BDI braktis qeverinë nëse s'ka zgjidhje për emrin   Arifi: BDI braktis qeverinë nëse s'ka zgjidhje për emrin Icon_minitimeFri Dec 18, 2009 1:07 am

leni more ali ametat dhe menduh thacat leni politiken mos e perzini keta njeres ne kete ushtri ne qofte se keta njerez jan pjese e kesaj ushtrie dot na han 700 dreqa i pam keta me politik se ku na prune nje tradhetar dhe ni vrases i shqiptareve
Mbrapsht në krye Shko poshtë
UKINumri i postimeve : 22
Join date : 01/12/2009

Arifi: BDI braktis qeverinë nëse s'ka zgjidhje për emrin Empty
MesazhTitulli: Re: Arifi: BDI braktis qeverinë nëse s'ka zgjidhje për emrin   Arifi: BDI braktis qeverinë nëse s'ka zgjidhje për emrin Icon_minitimeFri Dec 18, 2009 1:09 am

per me fillu lufta pik se pari prej ne A e deri ne ZH duhet me u likfidu keta politikan qe na kan udhehequr deri me tash ama 1 nga 1 e pasta fillojm epok te re per shqiptarine
Mbrapsht në krye Shko poshtë
udheheqesi rebelNumri i postimeve : 75
Join date : 06/12/2009
Age : 35

Arifi: BDI braktis qeverinë nëse s'ka zgjidhje për emrin Empty
MesazhTitulli: Re: Arifi: BDI braktis qeverinë nëse s'ka zgjidhje për emrin   Arifi: BDI braktis qeverinë nëse s'ka zgjidhje për emrin Icon_minitimeFri Dec 18, 2009 2:46 am

o uki nuk mundemi ta lem politiken sepse kete organizat e udheheqin njerez te till ish politikan dhe politikan dhe po ju them vetem se na ka ngren dreqi.
po uki ketu thuhet se ne kete organizat jan te perfshir ushta r te uck se kosoves ucpmb, ushtris kombetare shqiptare aksh po me thoni ju a nuk ishte ali ahmeti komandant i ish ucks ky pra esht nje argument shum i fort po ta them se ketu ne maqedoni po ai ali ahmeti e ka ende ate ushtri sepse struktura e partis se tij esht krahu i luftes mos haro edhe nje gje nese ali ahmeti nuk e ka kete krah konsideroje se partia e tij nuk ekziston me. dhe me thuaj ti pse u be atentet ndaj ali ahmetit??? pse ali ahmeti?????? sepse nuk ju vjente mir spiunave te kuzhinave sllave ,,a nese
nuk te vjen mir ti ateher ky esht mendimi i yt dhe nese ti mendon ashtu pse jep mendime bre vlla shko dhe likfidoj qe te dy nese ato qenkan tradhetaret e par.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
kodi994

kodi994

Numri i postimeve : 10
Join date : 01/12/2009

Arifi: BDI braktis qeverinë nëse s'ka zgjidhje për emrin Empty
MesazhTitulli: Re: Arifi: BDI braktis qeverinë nëse s'ka zgjidhje për emrin   Arifi: BDI braktis qeverinë nëse s'ka zgjidhje për emrin Icon_minitimeFri Dec 18, 2009 4:22 am

Para se gjithash, dhashte ziti te jeni te ri me moshe, per shkak te moskorespondimit tuaj me realitetin e rjedhave globale por edhe te atyre ne FYROM dhe e dyta dhasht zoti e te jeni te pushkes se per politik sja paskeni harxh! Kurse, me ba me i vra te gjith politikanet shqiptare, si qe kerkone UKI atehere pas luftes do te duhej te importojme politikan nga jashte! E ti Rebel, qe luften ia ngjesh BDI-se, dije se une jam krahu i luftes por kure skam qene BDI sepse ajo eshte nje KLON i Prosperitetit e ska te bej me UCK-ne e me pak me AKSH-ne te cilen e shpartalloje! E njejta gje do ti ndodhe edhe UKSH-se, nese del prej virtualiteti!
Më vjenë keqë!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
udheheqesi rebelNumri i postimeve : 75
Join date : 06/12/2009
Age : 35

Arifi: BDI braktis qeverinë nëse s'ka zgjidhje për emrin Empty
MesazhTitulli: Re: Arifi: BDI braktis qeverinë nëse s'ka zgjidhje për emrin   Arifi: BDI braktis qeverinë nëse s'ka zgjidhje për emrin Icon_minitimeFri Dec 18, 2009 5:17 am

kodi994 pajtohem me ju plotesisht shihet mir se jeni njohes i mir i rjedhave globale por edhe te rjedhave ne fyrom po ne anen tjeter shihet se jeni i zoti edhe i pushkes te them te drejtn neve na nevoiten komente, mendime dhe sygjerime nga ju.
mir kodi994 ti je krahu i luftes dhe nuk mundet askush te ta mohoj ate te drejt . pajtohem edhe me ate qe bdi esht KLON I prosporiteti dhe kjo u deshmua kohen e fundit .
po kuptohet qe edhe uksh do ti ndodh e njejta gje shihet qart.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
UKINumri i postimeve : 22
Join date : 01/12/2009

Arifi: BDI braktis qeverinë nëse s'ka zgjidhje për emrin Empty
MesazhTitulli: Re: Arifi: BDI braktis qeverinë nëse s'ka zgjidhje për emrin   Arifi: BDI braktis qeverinë nëse s'ka zgjidhje për emrin Icon_minitimeFri Dec 18, 2009 7:53 pm

atentati ndaj ali ametit u pregatit vet nga njerzit a ati qe ti hype rejtingu kjo eshte me se e verte se te them nuk ka gishta as kush ne ate atentat pos qe moren ne qaf ate njeri i cili ben burg tash 4 vjet eshte i denum per kot
Mbrapsht në krye Shko poshtë
udheheqesi rebelNumri i postimeve : 75
Join date : 06/12/2009
Age : 35

Arifi: BDI braktis qeverinë nëse s'ka zgjidhje për emrin Empty
MesazhTitulli: Re: Arifi: BDI braktis qeverinë nëse s'ka zgjidhje për emrin   Arifi: BDI braktis qeverinë nëse s'ka zgjidhje për emrin Icon_minitimeSat Dec 19, 2009 3:27 am

mos de zotri si me habite ti mua po atentatori a njeriu i pare i ali ahmetit ishte a???? hahahah mir thot kodi994 ti as qe ke qen po as qe je ne rjedhoja te politikes.
jo mor cfar burgu mos fol pallavra te kota te lutem
atentatori po shetitet me vetur qeveritare ti mos ma trego mua kete ok.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
bleriimNumri i postimeve : 26
Join date : 02/12/2009

Arifi: BDI braktis qeverinë nëse s'ka zgjidhje për emrin Empty
MesazhTitulli: Re: Arifi: BDI braktis qeverinë nëse s'ka zgjidhje për emrin   Arifi: BDI braktis qeverinë nëse s'ka zgjidhje për emrin Icon_minitimeSat Dec 19, 2009 1:08 pm

shqiptari qka eshte shqiptar nuk duhet me pru punen aq posht sa me shku me e lut gruevskin cdo dit me i ra ne gjune..dhe me ja plotsu deshirat atij siq ka qef ai cetniku..moti u dasht me braktis bdi qeverin ose tash pas deshtimit per bisedime per UE dhe NATO po nuk po mundem me i lon tenderat dhe karrikat se mos po jav mer tjetr kush..marre duhet me ju ardh partive tona cdo dit perlahen ndermjet veti si maxhup me qen a kurseme anen slavo maqedone flasin ne menyr te qet skan tjetr pun vetem fjaln AMIN duhet me than ma shum jo per at pun marrin edhe rrog..ju pershendes
Mbrapsht në krye Shko poshtë
UKINumri i postimeve : 22
Join date : 01/12/2009

Arifi: BDI braktis qeverinë nëse s'ka zgjidhje për emrin Empty
MesazhTitulli: Re: Arifi: BDI braktis qeverinë nëse s'ka zgjidhje për emrin   Arifi: BDI braktis qeverinë nëse s'ka zgjidhje për emrin Icon_minitimeTue Dec 22, 2009 8:13 pm

atentatorin e ali ametit e kam komshi te par ne lagjen time ka banu po ta tregoj vetem emrin Vullnet e ka e tash aj gjendet ne burg gjoha se ai e ka be atentatin ndaj ali ametit i gjori nuk ka lidhje me ate gjith cka eshte e motume politikisht ja cfar udheheqesish kemi ne qeveri qe monton politikisht kombin e vet per me qendru ne pushtet
Mbrapsht në krye Shko poshtë
kodi994

kodi994

Numri i postimeve : 10
Join date : 01/12/2009

Arifi: BDI braktis qeverinë nëse s'ka zgjidhje për emrin Empty
MesazhTitulli: Re: Arifi: BDI braktis qeverinë nëse s'ka zgjidhje për emrin   Arifi: BDI braktis qeverinë nëse s'ka zgjidhje për emrin Icon_minitimeWed Dec 23, 2009 4:13 am

Pershendetje! Kalova vetem te ju vizitoj e jo te komentoj por ja qe Rebelit i paskam borxh ti sqaroj dichka!
Rebel, ndoshta su dasht te deklarohem se jame krahe i luftes edhe pse ate e kam be nen ndikimin e temes se parashtruar por, te sqaroj se lufta jone as qe filloj por as qe ka mbaruar ne 2001-shin dhe ajo eshte nje Oqeane, kurse une vetem nje pike uji ne te sikur cdo shqiptare i ndergjegjeshem. Perndryshe duhet te them sinqerisht se une personalishte, nuk jame per luften dhe ate sja deshiroje asnji kombi. Une asnjehere nuk kam shku tek lufta por ajo ka ardhe tek une! Perseri, se kam ndermend te shkoj tek ajo por instikti me tregone se ajo perseri si Oqean dot vije tek une, e une JAM KETU, e njejta pike, akoma e pa avulluar!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
udheheqesi rebelNumri i postimeve : 75
Join date : 06/12/2009
Age : 35

Arifi: BDI braktis qeverinë nëse s'ka zgjidhje për emrin Empty
MesazhTitulli: Re: Arifi: BDI braktis qeverinë nëse s'ka zgjidhje për emrin   Arifi: BDI braktis qeverinë nëse s'ka zgjidhje për emrin Icon_minitimeFri Dec 25, 2009 3:22 am

mir kodi994 flm shum per sqarimin pajtohem me ty mirpo nuk do te kisha then qe lufta nuk ka filluar.
lufta ka filluar mirpo ka ngelur aty ku esht edhe sot pra flas ne pergjithesi e kam fjalen per bashkimin kombetar nuk po flas per luften e 2001.
lufta per bashkimin e trojeve shqiptare e ka ber hapin e pare me luften e kososves ne vitin 1999 me bombardimin e serbis nga forcat e natos dhe prej ketu nuk esht ber asgje me shum, lufta per preshev medvegj e bujanoc kryengritja atje u shua si rezultati i tradhetise qe iu be te ndjerit KOMANDANT LLESHIT, pastaj lufta e 2001 e cila gjoja se u be vetem per te drejtat e shqiptareve atje per mua ky nje gabim shum i madh nga ana e ali ahmetit ate ndoshta ai mund te qartesoj se pse ndodhi keshtu dua ta perfundoj me ate se plani per realizimin e ceshtjes kombtare shqiptare ndoshta ishte shum afer mirpo planin qe ka ber dikush ndoshta ska mundur ta realizoj ashtu sic e ka pergaditur dmth diku kan gabuar apo u ka dal ndonje penges kete me se miri do ta vertetoj koha jam shum i sigurt.
sa i perket luftes ne maqedoni edhe un pajtohem me ty ndoshta edhe do te ket dicka mirpo nuk mund te themi na qe nje gje e till do te ndodh ne mars apo prill ndonjeher do te ndodh por kur ate nuk mundemi ta dijm.
mua me vjen shum mir qe ti je nje pike e pa avulluar dhe i ndergjegjshem i atij oqeani mirpo cka do te bejm na kur ne ate oqean kemi shum pika qe per cdo dit avullojn nga se jan te pandergjegjshem.
ngel i pershendetur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Arifi: BDI braktis qeverinë nëse s'ka zgjidhje për emrin Empty
MesazhTitulli: Re: Arifi: BDI braktis qeverinë nëse s'ka zgjidhje për emrin   Arifi: BDI braktis qeverinë nëse s'ka zgjidhje për emrin Icon_minitime

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Arifi: BDI braktis qeverinë nëse s'ka zgjidhje për emrin
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
USHTRIA KOMBËTARE SHQIPTARE UKSH :: TE NDRYSHME-
Kërce tek: