USHTRIA KOMBËTARE SHQIPTARE UKSH
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
USHTRIA KOMBËTARE SHQIPTARE UKSH

WWW.UKSH.INFO E-MAIL: UKSH-WEB@HOTMAIL.COM TEL
 
ForumUKSHGalleryKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Policia rritë gatishmërinë!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
ShqipoNumri i postimeve : 14
Join date : 17/11/2009

Policia rritë gatishmërinë! Empty
MesazhTitulli: Policia rritë gatishmërinë!   Policia rritë gatishmërinë! Icon_minitimeMon Dec 14, 2009 4:55 pm

Policia rritë gatishmërinë!


14/12/2009

Prej ditës kur Maqedonia nuk morri datë për negociata me Bashkimin Evropian, siguria në vend është rritur. Burime të gazetës “Lajm” kanë njoftuar se policia dhe ushtria, kanë ngritur nivelin e gatishmërisë. Në veçanti, Ministria e Punëve të Brendshme (MPB) u ka dërguar urdhër policisë kufitare që të jetë më syçelë në këtë periudhë, sidomos deri në pranverë. “Duhet të jemi më syçelë, në këtë periudhë. Mund të ndodhin situata të paparashikuara”, tha një polic nga policia kufitare.

Zëdhënësi i MPB-së, Borçe Pesheski nuk ka pohuar se ka ngritje të shkallës së gatishmërisë dhe nivelit të rrezikut në Maqedoni. “Mund t’ju them se gjithçka është në rregull dhe nuk ka asnjë masë shtesë që e ka marrë MPB. Të gjitha kontrollet zhvillohen siç janë zhvilluar deri më tani, në kuadër të normales. Edhe policia kufitare vazhdon me masat e njëjta”, tha Peshevski.
Shumë politikanë dhe analistë kishin paralajmëruar se pas 7 dhjetorit, nëse nuk merret datë për bisedime me BE-në, mund të ndodhin trazira të ndryshme. Konflikte kësaj radhe nuk do të ketë nga pala shqiptare, por përplasjet mund të ndodhin në taborin maqedonas. Një pjesë e qytetarëve kërkojnë me ngulm që Maqedonia të futet në BE dhe NATO duke kërkuar zgjedhje të kontestit me Greqinë, kurse një pjesë tjetër kundërshtojnë kategorikisht të ndërrojnë edhe një shkronjë nga emri dhe identiteti maqedonas.

Burime brenda policisë kufitare pohojnë se urdhri ka ardhur që të ruhet në mënyrë të mirëfilltë vija kufitare Greqi-Maqedoni dhe Kosovë-Maqedoni. “Mund të ndodhin incidente të ndryshme në kufirin me Greqinë dhe pastaj të përdoren si argumente për keqësimin e marrëdhënieve mes dy vendeve. Për këtë arsye policia duhet të kontrollojë mirë çdo pëllëmbë të vijës kufitare”, thotë ky burim.
Edhe në armatën e Maqedonisë ka ngritje të gatishmërisë. “Gjatë tërë kohës jemi me armatim, kurse gati çdo natë jepet alarm. Nuk e kemi të qartë nëse bëhet fjalë për një nga provokimet dedikuar Greqisë”, pohojnë burime nga ARM-ja.

Ndryshe, Maqedonia plotësisht i ka ftohur marrëdhëniet me Greqinë pas pengimit në Këshillin e Ministrave të caktohet datë për Maqedoninë për t’i filluar negociatat për hyrje në BE. Kryeministri Nikolla Gruevski dhe presidenti Gjoge Ivanov, kanë akuzuar Greqinë si fajtorja kryesore për shuarjen e ëndrrës maqedonase për hyrje në BE. Ata edhe në takimet me ndërkombëtarët kanë kërkuar që të ndëshkohet Greqia, si fajtore e bllokimit të rajonit në rrugën e integrimit evropian.

http://lajmpress.com/lajme/maqedoni/2555.html
Mbrapsht në krye Shko poshtë
udheheqesi rebelNumri i postimeve : 75
Join date : 06/12/2009
Age : 35

Policia rritë gatishmërinë! Empty
MesazhTitulli: Re: Policia rritë gatishmërinë!   Policia rritë gatishmërinë! Icon_minitimeTue Dec 15, 2009 4:47 am

po per kete keni te drejt ashtu esht shihet qart qe na malltretojn per cdo dit
policia esht ne gadishmeri te plot mirpo do te ishte mir qe ne komunikaten nr 2 ka nje paralajmrim per te gjith ata polic dhe ushtar shqiptar ta hjekin uniformen e shkaut .
mos qelloni ende flas per pjesen perendimore te maqedonise derisa te dal ne sken uksh.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
snajperistiNumri i postimeve : 24
Join date : 03/12/2009

Policia rritë gatishmërinë! Empty
MesazhTitulli: Re: Policia rritë gatishmërinë!   Policia rritë gatishmërinë! Icon_minitimeTue Dec 15, 2009 4:58 am

sot degjova se ne shkup ne lagjen qair ka ndodhur nje incident kur policia sllave ka tentuar ta arrestoj nje shqiptar besoj qe nuk duhet te lejohet nje gje e till nga shqiptaret e maqedonis te ndodh se pse shum let mund te ndodh ndonje masaker si me heret ne malsi te tetoves pra uksh duhet te tregoj dhembet se esht aty per shqiptar dhe te ju jep kuarajo qe te jen te gatshem per rrezistenc
Mbrapsht në krye Shko poshtë
udheheqesi rebelNumri i postimeve : 75
Join date : 06/12/2009
Age : 35

Policia rritë gatishmërinë! Empty
MesazhTitulli: Re: Policia rritë gatishmërinë!   Policia rritë gatishmërinë! Icon_minitimeTue Dec 15, 2009 5:05 am

keni informat te gabuar ose nuk jeni ne rjedha se ku ka ndodhur incidenti
incidenti ka ndodhur ne haracin te shkupit ku policia sllavo maqedone ka mar aksion per arestimin e nje ish pjestari te uck i cili akuzohet per vrasje 3 vite me par.
po ku esht ajo uksh nuk na duhen neve info te ketilla nga kjo organizat interneti sepse i kemi mediat shqiptare per kete po ata duhet te na informoj per mbrojtjen e popullates shqiptare apo per ndonje sulm ndaj policis sallave
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Top_secret

Top_secret

Numri i postimeve : 5
Join date : 03/12/2009

Policia rritë gatishmërinë! Empty
MesazhTitulli: Re: Policia rritë gatishmërinë!   Policia rritë gatishmërinë! Icon_minitimeTue Dec 15, 2009 5:33 pm

udheheqesi rebel- Ke te drejte plotsisht, nuk na duhen shpekullime dhe komunikata pa temel, Un thash edhe dje se tash eshte shanci per te treguar UKSH-ja se existon kjo me Haraqinen ka ndodh si kur se me e porosit per te pare se a eshte e vertete UKSH-ja. Po ai duket me zort jemi tu i dhan gajret mendes ton se kjo ushtri eshte e vertete, po me e pa realitetin ska kurxho pi kesaj.. Me vjen keq por me shum me vjen keq per veten time nese dal i zhgenjyer per shpresat qe i kam pas reth kesaj pune.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
udheheqesi rebelNumri i postimeve : 75
Join date : 06/12/2009
Age : 35

Policia rritë gatishmërinë! Empty
MesazhTitulli: Re: Policia rritë gatishmërinë!   Policia rritë gatishmërinë! Icon_minitimeFri Dec 18, 2009 4:36 am

po un mendoj se uksh leshoi nje mundesi shum te mir qe te bind popullaten shqiptare me rastin e haraqines un dhash nje koment me heret mirpo me ate koment qe dhash un nuk u pajtuan disa banor te haraqines te cilet thonin se nuk kan pasur nevoj per uksh pasi qe kan mundur edhe vet te bejn nje gje te till pasi qe ne haraqin esht pergaditur skenar i njejt si rasti i brodecit. pajtohem un me ta sepse ashtu ngjan
mendimi im ishte qe uksh duhet te vepro atje te shfaqet mirpo e kam ditur qe esht e pamundur te behet nje gje e till.
po nese nuk kan vepruar se paku kan mundur te dalin me komunikat e tia terhjekin shkaut verejtjen po ne uksh ndodh e kunderta per fat te keq ata ne komunikaten nr 2 ia terhjekin verejtjen policeve shqiptar qe te hjekin uniformen e shkaut pse nuk ia terhjekin verejtjen akcioneve policore qe ndodhin kohen e fundit esht e qart se nuk mund te realizojn ato verejtje.
po te them te drejten edhe mua me vjen keq shum nese dal i zhgenjyer per kete nese nuk ndodh nje gje e till ateher pergjegjesia e dim na te gjith se kujt do ti takoj.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
bleriimNumri i postimeve : 26
Join date : 02/12/2009

Policia rritë gatishmërinë! Empty
MesazhTitulli: Re: Policia rritë gatishmërinë!   Policia rritë gatishmërinë! Icon_minitimeSat Dec 19, 2009 1:56 pm

jo bre vllazni haracina vet nuk mundet me u shty me nje ushtri te armatosur mir me helikopter e me gjith armatimin qka eka kurse haracina mudn te ket kallashnikov top dore dmth armatim jo adekuat per me ju perball gjith asaj ushtrie qka ka qen ne haracin leht osht me shkru o djem po me be at pun osht zor se aty ka aps gra fmi nuk behet luft nvendin tend kur ti je me kallashnikov kurse armiku me ter arsenalin e vet kurse ti ke femi gra pleq ne shtepi armiku me se pari sulom popullaten epafajshme kshtu qe duhet qe uksh te dal me deklara en ndonje tv menjeher ju pershendess
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Policia rritë gatishmërinë! Empty
MesazhTitulli: Re: Policia rritë gatishmërinë!   Policia rritë gatishmërinë! Icon_minitime

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Policia rritë gatishmërinë!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
USHTRIA KOMBËTARE SHQIPTARE UKSH :: TE NDRYSHME-
Kërce tek: