USHTRIA KOMBËTARE SHQIPTARE UKSH
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
USHTRIA KOMBËTARE SHQIPTARE UKSH

WWW.UKSH.INFO E-MAIL: UKSH-WEB@HOTMAIL.COM TEL
 
ForumUKSHGalleryKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Aksion policor në Haraçinë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
ShqipoNumri i postimeve : 14
Join date : 17/11/2009

Aksion policor në Haraçinë Empty
MesazhTitulli: Aksion policor në Haraçinë   Aksion policor në Haraçinë Icon_minitimeMon Dec 14, 2009 6:16 pm

Aksion policor në Haraçinë14/12/2009 14:39:00


Një aksion policor është në rrjedhë në fshatin Haraçin të Shkupit. Jozyrtarisht, burime të MBP-së thanë për Makfaks-in, se një banor i fshatit i cili kërkohej me fletarrest për vuajtje të dënimit me burg filloi të shtiej me armë në drejtim të policisë. Policia e kërkon personin në fjalë, i cili ende është në arrati. /makfax/

---------------------------------------------------------------
Policia ende në kërkim të haraçinasit

15:23 | 14 dhjetor 2009Shkup


Policia ende është në kërkim të haraçinasit, i cili gjatë tentimit për t`u arrestuar i ka ikur policisë. Jozyrtarisht bëhet fjalë për të dyshuar për vrasje të cilën e ka kryer para tre vitesh.

Sipas raportuesit tonë nga terreni, incidenti ka ndodhur në Straçincë. Të arratisurit ndihmë i është dhënë nga fshati Mojancë. Banorët lokalë nuk zbulojnë detaje, por vetëm thonë se kanë dëgjuar të shtëna të fuqishme.

Në këtë moment në fshatin Bërnjarcë ka sigurim të fuqishëm policor. Mbi fshat fluturojnë dy helikopterë policorë.

Siç u lajmërua më parë, në momentin kur policia po e arrestonte, haraçinasi ka hapur zjarr në drejtim të policisë. /Makfaks/


==============================================================
POLICIA HYRI NE HARACINE,DY HELIKOPTERE SHETISIN MBI AJRE.
DY HYRJET JAN TE BLLOKUAR,DALJE DHE HYRJE ESHTE NGADALSUAR,GRUPET POLICORE ALFA AFROHEN DREJTIM TE HARACINES.
GJOJA KEKOHET NJE I DYSHUAR QE KISHTE GJYAJT MBI POLICINE, ISH USHATRE I UCK.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Top_secret

Top_secret

Numri i postimeve : 5
Join date : 03/12/2009

Aksion policor në Haraçinë Empty
MesazhTitulli: Re: Aksion policor në Haraçinë   Aksion policor në Haraçinë Icon_minitimeMon Dec 14, 2009 11:20 pm

Po pse nuk mer askush masa tu chin nenen ktine policve qe malltretojn fshataret e Haracines...... Haj tregohi pak mos fleni tash e keni shancin me u tregu se UKSH ekziston..........
Mbrapsht në krye Shko poshtë
udheheqesi rebelNumri i postimeve : 75
Join date : 06/12/2009
Age : 35

Aksion policor në Haraçinë Empty
MesazhTitulli: Re: Aksion policor në Haraçinë   Aksion policor në Haraçinë Icon_minitimeTue Dec 15, 2009 3:50 am

oj UKSH ku je cka pritni esht koha vendimtare per ju!!!!!!!!!
veproni sa me shpejt delni ne sken vetem nese veproni dhe mbroni ish ushtaret e uck do ta deshmoni para popullit qe vertet keni nje qellim te vetem ,populli do te krijoj bindje tek ju vetem nese veproni dhe shkatroni ato forca speciale ne haracin do te deshmoni para popullit qe vertet ekziston kjo organizat ndermerni dicka sa me shpejt se forcat paramilitare sllavo maqedone kan mar masa shum te rezikshme ndaj ish ushtareve te ucks
nese keni nevoj per sulm ndaj atyne mikrobave paramilitare na tregoni e personalisht mua ju garantoj qe do ta organizoj nje ushtri ne vete dhe do ti sulmojm ata mikrobe ne emer te UKSH
Mbrapsht në krye Shko poshtë
komandant_tuuba

komandant_tuuba

Numri i postimeve : 2
Join date : 16/12/2009

Aksion policor në Haraçinë Empty
MesazhTitulli: Re: Aksion policor në Haraçinë   Aksion policor në Haraçinë Icon_minitimeWed Dec 16, 2009 4:45 pm

Cito :
GJOJA KEKOHET NJE I DYSHUAR QE KISHTE GJYAJT MBI POLICINE, ISH USHATRE I UCK.

Cfar ushtar i uck more daj,pse ja fut kot..

Tipi tani i ka 21 vjeq ore kape e llogarite ti 2001-2010 i bjen 12 vite ore qe i ka pas ne 2001,po sa te rrall jan bijt e shqipes si mashtrohen,cfar u thone u besojn.. haj medet haj ..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
udheheqesi rebelNumri i postimeve : 75
Join date : 06/12/2009
Age : 35

Aksion policor në Haraçinë Empty
MesazhTitulli: Re: Aksion policor në Haraçinë   Aksion policor në Haraçinë Icon_minitimeFri Dec 18, 2009 4:20 am

un mendoj se akcioni policor ne haraqin ishte nje skenar i i pergaditur si rasti i brodecit po hallall i qoft popullates qe kishte durim dhe nuk ndermori asgje.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
bleriimNumri i postimeve : 26
Join date : 02/12/2009

Aksion policor në Haraçinë Empty
MesazhTitulli: Re: Aksion policor në Haraçinë   Aksion policor në Haraçinë Icon_minitimeSat Dec 19, 2009 1:15 pm

o vllavi jem ktu ska qen puna per me arrestu at djalin 21 vjecar..nuk ka munsi per 1 person 21 vjec te qohet ne kemb 40% e ushtris policis maqedonis e nuk po munden me arrestu me helikoptera e me krejt..po asht qellimi me ngrit panik te shqiptaret dhe te eskadoj situata ne fyrom qe bisedat per emrin te shtyhen dhe krejt faji ti lihet shqiptarve se ne e destabilizojm vendin nuk ia duam tmiren kti shteti po qka me ba se kta qetnikt kan perkrahje nga vojvodat ton ne qeveri..nje shum e madhe parash ishte harxhu per ket aksion e gruevski sma mer mendja se per 1 djal 21 vjecar do ti harhoje afer 300 mij euro sme kujtohet cifra sakt..ju pershendess
Mbrapsht në krye Shko poshtë
ShqipoNumri i postimeve : 14
Join date : 17/11/2009

Aksion policor në Haraçinë Empty
MesazhTitulli: Re: Aksion policor në Haraçinë   Aksion policor në Haraçinë Icon_minitimeSun Dec 20, 2009 3:02 am

Një grua abortoi nga aksioni policor në Haraçinë

Nehat Bilali nga Haraçina thotë se si rezulat i aksionit policor për kapjen e Murat Ajvazit, gruaja e tij ka abortuar. Sipas Bilalit, në ditën e aksionit gruaja e tij ka qenë duke pastruar oborrin e shtëpisë, ku papritur kanë hyrë forca të shumta të policisë dhe kanë shkaktuar panik tek familjarët, përfshirë edhe bashkëshorten.

“Kanë hyrë nga dera e pas shtëpisë. Gruaja dhe fëmijët kanë qenë në oborr, kur kanë hyrë brenda gruaja është frikësuar dhe kanë filluar të qajnë dhe pasi kanë hyrë brenda në shtëpi mu lajmërua mua. E kam pasur gruan shtatzëne dhe ja pas disa ditëve, gruan e kam në spital dhe kam humbur fëmijën", ankohet Nehat Bilali, banor i Haraçinës.
Bilali shprehet se për ngjarjen e ndodhur, do të kërkojë përgjegjësi nga policia, e cila pa autorizimin përkatës ka hyrë në shtëpinë e tij.

“Jo ata nuk kanë patur leje për të hyrë në shtëpi se ne nuk kërkohemi dhe nuk kemi qenë në dijeni se çka po ndodhë", tregon Nehat Bilali, banor i Haraçinës.

Sipas mjekëve në spitalin gjinekologjik në Çair, gruaja vazhdon të qëndrojë në spital dhe gjendja e saj po përmirësohet. Për rastin, Nehat Bilali thotë se do të informojë edhe Avokatin e Popullit. Aksioni policor i 14 dhjetorit në Haraçinë kishte për qëllim kapjen e Murat Ajvazit, i cili kërkohet për vrasjen e Goce Zaevskit nga Bërnjarci, të kryer në janar të viti 2007.
Nevzat Mamuti

http://alsat-m.tv/index.php/lajme/vendi/21507.html
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Aksion policor në Haraçinë Empty
MesazhTitulli: Re: Aksion policor në Haraçinë   Aksion policor në Haraçinë Icon_minitime

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Aksion policor në Haraçinë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
USHTRIA KOMBËTARE SHQIPTARE UKSH :: TE NDRYSHME-
Kërce tek: