USHTRIA KOMBËTARE SHQIPTARE UKSH
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
USHTRIA KOMBËTARE SHQIPTARE UKSH

WWW.UKSH.INFO E-MAIL: UKSH-WEB@HOTMAIL.COM TEL
 
ForumUKSHGalleryKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 komunikata nr 2

Shko poshtë 
AutoriMesazh
UKSH
KOMANDANT
KOMANDANT
UKSH

Numri i postimeve : 20
Join date : 14/11/2009

komunikata nr 2 Empty
MesazhTitulli: komunikata nr 2   komunikata nr 2 Icon_minitimeFri Dec 25, 2009 1:30 pm

komunikata nr 2 Uksh


USHTRIA KOMBËTARE SHQIPTARE UKSH

KOMUNIKATË PUBLIKE NR 2USHTRIA KOMBËTARE SHQIPTARE LËSHON KËTË KOMUNIKATË PËR MEDIA DHE PËR OPINIONIN E GJER SHQIPTAR SE USHTRIA KOMBËTARE SHQIPTARE UKSH NUK ËSHTË USHTRI INTERNETI POR ËSHTË NJË USHTRI E VËRTET NË TE CILËN JANË TE INKUADRUAR SHUMË LUFTËRA TRIMA NGA TE GJITHA TROJET ETNIKE SHQIPTARE PA MARRUR PARASYSH FENË QE KANË .

USHTRIA KOMBËTARE SHQIPTARE U BEN THIRRJEN E FUNDIT TE GJITHË POLICËVE DHE USHTAVE SHQIPTAR QE JANË NE SHTETIN E QUAJTUR MAQEDONI QE TI DESHIN ATO UNIFORMA TE GJAKOSUR SEPSE NE TE KUNDËRTËN USHTARET E UKSH-SE NUK MARRIN PËRGJITHËSI PËR SULMET NDAJ TYRE SEPSE USHTARET E USHTRISË KOMBËTARE SHQIPTARE DO TA LUFTON KETË UNIFORM TE GJAKOSUR SEPSE PLUMBAT E PARË TE USHTRISË KOMBËTARE SHQIPTARE DO TE SHPRAZËN NE POLICINË DHE USHTRINË MAQEDONASE NE ILIRIDË DHE PASTAJ RADHËN E KA MITROVICA, PRESHEVA DHE ULQINI .

USHTRIA KOMBËTARE SHQIPTARE AKSIONET E PARA DO TI FILLOJ QYSH NË FUND TE MUAJT MARS DHE NE FILLIM TE MUAJT PRILL.
UKSH DO TE LUFTOJ NË TRI FAZA:

FAZA 1 :ANTARSIMI DHE PREGADITJA PROFESIONALE E USHTAREVE TE RINJ

FAZA 2:LUFTËN GUERILE DO TA BËJMË NE TE GJITHA VENDET KU TOKA SHQIPTARE ËSHTË E UZURPUAR NGA UZURPATORET SLLAVO MAQEDONAS.

FAZA 3: FAZA 3 ËSHTË ME KRYESORJA KU USHTRIA KOMBËTARE SHQIPTARE PAS LUFTËS APO SULMEVE GUERILE DO TE LUFTOJ PËR TERRITORE DHE NDAL KADAL DO TI MARRIM E GJITHË TOKEN SHQIPTARE KU NA TAKON.
USHTRIA KOMBËTARE SHQIPTARE NUK NEGUCJON ME ASKËND SEPSE TOKA SHQIPTARE KA QEN DHE ËSHTË E JONA PËRGJITHMONË PA MARR PARASYSH SE NE CILËN PJESË TE UZURPUAR ËSHTË. ANDAJ JU BËJMË THIRRJE DJELMOSHAVE DHE VASHAVE SHQIPTARE QË TË NA BASHKOHEN PËR LIRIN DHE BASHKIMIN E SHQIPËRISË ETNIKE .


VËREJTE: PJESTARVE TE USHTRISË KOMBËTARE SHQIPTARE JU NDALOHET DALJA NEPER MEDIA TE SHKRUARA DHE ATO ELEKTRONIKE KETË PËRGJIGJSHI E KANË VETËM KOMANDANTI I SHTABIT TE PËRGJITHSHËM DHE KOMANDANTET E ZONAVE

KJO KOMUNIKATË ËSHTË LËSHUAR NGA SHTABI I PËRGJITHSHËM I UKSH-SË

MË DHJETOR 2009

SHEF I SHTABIT TË PËRGJITHSHËM
KOMANDANT KOSOVA (dv)

E-MAIL:uksh-web@hotmail.com
www.uksh.tk
www.uksh.org
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://WWW.UKSH.TK
snajperistiNumri i postimeve : 24
Join date : 03/12/2009

komunikata nr 2 Empty
MesazhTitulli: Re: komunikata nr 2   komunikata nr 2 Icon_minitimeMon Jan 04, 2010 7:04 am

qka DUHET TE NDODH QE UKSH TE DAL NE SKEN JU LUTEM KOHA ESHT TASH
Mbrapsht në krye Shko poshtë
BujanociNumri i postimeve : 17
Join date : 06/12/2009
Location : BABAI I THOT BIRIT BIRO KUJDES BESNIK BONU PO BES MOS ZI SE ARMIKU I SHQIPETARIT ASHT EDHE KAMUKON GJITHMON SHKAU EDHE SLLAVISTET

komunikata nr 2 Empty
MesazhTitulli: Re: komunikata nr 2   komunikata nr 2 Icon_minitimeThu Feb 18, 2010 2:47 am

VE PERPARA ARMIKUN VETEM PLUMBI E NDAL O BACA ADEM JASHARI NUK U KRY PO PUSHKA JOTE PO KERSES APET PER BASHKIM KOMBETAR PER SHQIPERIN ETNIKE UKSH JA BESOJ QE EKA IDEALIN TOND O HAMZ JASHARI LUMI NENA QE JU RITI LUMI BABA QE JU RITI LUMNI TOKA QE JU LINDI SE DRENICA ASHT SHQIPERI ME KRENAR JU PERKULMI JUVE ME NDER JU PERMENDMI JUVE ME LOT JU DOJMI JUVE ME ZEMER LUFTOJMI APET SI JU EDUA IDEALIN E ADEM HAMZ SHABAN JASHARIN EDHE JASHARVE
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
komunikata nr 2 Empty
MesazhTitulli: Re: komunikata nr 2   komunikata nr 2 Icon_minitime

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
komunikata nr 2
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
USHTRIA KOMBËTARE SHQIPTARE UKSH :: UKSH :: UKSH-
Kërce tek: