USHTRIA KOMBËTARE SHQIPTARE UKSH
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
USHTRIA KOMBËTARE SHQIPTARE UKSH

WWW.UKSH.INFO E-MAIL: UKSH-WEB@HOTMAIL.COM TEL
 
ForumUKSHGalleryKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 SHPALLJA E PAVARSIS SË SHQIPËRIS

Shko poshtë 
AutoriMesazh
UKSH
KOMANDANT
KOMANDANT
UKSH

Numri i postimeve : 20
Join date : 14/11/2009

SHPALLJA E PAVARSIS SË SHQIPËRIS Empty
MesazhTitulli: SHPALLJA E PAVARSIS SË SHQIPËRIS   SHPALLJA E PAVARSIS SË SHQIPËRIS Icon_minitimeFri Nov 27, 2009 4:09 pm

SHPALLJA E PAVARSIS SË SHQIPËRIS Shpall10
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://WWW.UKSH.TK
ShqiptarNumri i postimeve : 5
Join date : 02/12/2009
Location : brenda shqiperise etnike

SHPALLJA E PAVARSIS SË SHQIPËRIS Empty
MesazhTitulli: Re: SHPALLJA E PAVARSIS SË SHQIPËRIS   SHPALLJA E PAVARSIS SË SHQIPËRIS Icon_minitimeWed Dec 02, 2009 8:18 pm

nuk e kuptoj ne te vertet sesi mundet nje vella shqiptar dhe per me teper nen petkun e te vetmes shpres per shqiptaret UKSH qe te uroje nje Pavarsi te shqiperise kur nuk jemi ende te pavarur,ju zoteri meqe e konsideroni veten si i aferm i UKSH duhet te dini mire se shqiperia nuk eshte cliruar ende dhe nuk duhet te postoni tema te tilla ne nje forum qe ju e quani serioz dhe te lidhur me UKSH


po vazhdoj:


Festimi?! Jo vetëm turp, por edhe antikombëtar. Si mund të festosh "çlirimin", kur gjysma e shqiptarëve jetojnë jashtë trojeve nën serbë e grekë?!

Më 1912-ën, për pavarsinë e Shqipërisë punuan dhe burrat kosovarë, apo çamë, duke menduar që do të ishim një shtet ku të përfshiheshin të gjithë shqiptarët. Komunistët e Republikës së Shqipërisë festojnë sot "çlirimin" dhe "luftën" që bënë kundër një shteti që krijoi pikërisht Shqipërinë që donin burrat e atij viti '12.

Është një turp që sot përkujtohet si festë kombëtare, një festë që përjashton gjysmën e shqiptarëve. Sot komunistët festojnë pushtimin e tyre të Shqipërisë dhe pushtimin e Kosovës nga vëllezërit e tyre serbë. Pra, këtu pavarësinë e gëzojnë edhe falë kosovarëve dhe çamëve, por "çlirimi" duhet të gëzohet vetëm prej tyre, me Kosovën nën serb e çamët nën grek.

Shqipëria gjatë LIIB u çlirua vërtet, por nga zgjedha e Italisë, dhe shqiptarët u ndjenë për pak kohë të gjithë nën një flamur... kjo tem qe ju keni postuar eshte nje spekulim dhe jo real dhe nuk i ka hije dikujt si ju qe thoni se perfaqesoni UKSH ne internet.duhet ti menjanoni tema te tilla dhe te tregosh rrugen e duhur te clirimit
faleminderit per mirkuptimin
Mbrapsht në krye Shko poshtë
BujanociNumri i postimeve : 17
Join date : 06/12/2009
Location : BABAI I THOT BIRIT BIRO KUJDES BESNIK BONU PO BES MOS ZI SE ARMIKU I SHQIPETARIT ASHT EDHE KAMUKON GJITHMON SHKAU EDHE SLLAVISTET

SHPALLJA E PAVARSIS SË SHQIPËRIS Empty
MesazhTitulli: PER DESHMORET EKINA OBLIGIM   SHPALLJA E PAVARSIS SË SHQIPËRIS Icon_minitimeFri Dec 11, 2009 9:18 pm

për Isë Kastratin "GACA"

një jetë në shërbin kombëtar
një jetë në resistencë kishit,
ktë e benë ai shqiptar
që nuk perulet para armikut.


Hogoshti që të lindi Trim
Nana që të rriti Isë
krenarë per ty deri n'amshim
Per Kosovë rrezove dritë.

Në permendore te fshatit
me shikim të shqiponjës
krenohesh me fatin
duke i bëre roje.

Roje në luftë me armiqë
Roje në liri,
të kujtoj me mall
Simbol per shqiptari.

Të putha ftyren në permendore
të ndjeva se me buzeqeshe fortë
ti mbete krenar sic ishe prore
e unë, mua me rrodhën lotë.

______________________
me respekt dhe plot mall
per komandantin
Isë Kastrati.
besa-besë
---------------------------------------------
Kushtrimi

Zgjohuni vellezër
e s'e ndini!
se atdheu po na thërret
zgjuni ne këmbë, ndejë mos rrini
kush e do kombin e vet.

Sa më lart zanin ta qoni
me një zë si një rrufe
armët prej dore mos i leshoni
pa i pergjakur për ATDHE.

a ka më nderë se t'jemi deshmorë?
a ka më nderë se të hym' në altarë
c'nderë kur valvitet flamuri me shqiponjë
andaj lufto per Bashkim Kombëtar......


-------------------------------Besa_besë Isë Kastrati

I shkruaj një deshmori
i shkruaj një intelektualit
i shkruaj një babai
i shlruaj Isë atdhetarit.

I shkruaj dhe i drejtohem në altar
I shkruaj per t'a pershendetur
I shkruaj vëllaut tim shqiptar
I shkruaj për kohën që po ecën.

U njohëm shumë gjat në robëri
U njohëm shumë gjat në atdhe
U njohëm shumë gjat në beteja
U njohëm shume gjat në at fole.

Ndaj ti u ngrite në altar
Ndaj unë ngela vdekur
Ndaj ti mbete legjendar
Ndaj unë perjetë vetëm.

Deshmoret kurr nuk vdesin
deshmoret prore jetojnë
deshmoret legjendë mbesin
deshmoret liri dhurojnë.

__________________
Komandantit
Isa Sabit Kastrati
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
SHPALLJA E PAVARSIS SË SHQIPËRIS Empty
MesazhTitulli: Re: SHPALLJA E PAVARSIS SË SHQIPËRIS   SHPALLJA E PAVARSIS SË SHQIPËRIS Icon_minitime

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
SHPALLJA E PAVARSIS SË SHQIPËRIS
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
USHTRIA KOMBËTARE SHQIPTARE UKSH :: UKSH :: UKSH-
Kërce tek: