USHTRIA KOMBËTARE SHQIPTARE UKSH
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
USHTRIA KOMBËTARE SHQIPTARE UKSH

WWW.UKSH.INFO E-MAIL: UKSH-WEB@HOTMAIL.COM TEL
 
ForumUKSHGalleryKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Komitët rëndë plagosin një fëmijë në sheshin e Shkupit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
fano

fano

Numri i postimeve : 55
Join date : 19/11/2009

Komitët rëndë plagosin një fëmijë në sheshin e Shkupit Empty
MesazhTitulli: Komitët rëndë plagosin një fëmijë në sheshin e Shkupit   Komitët rëndë plagosin një fëmijë në sheshin e Shkupit Icon_minitimeSun Mar 07, 2010 12:27 am

Komitët rëndë plagosin një fëmijë në sheshin e Shkupit


Një fëmijë 11 vjeçarë ka marrë lëndime të rënda në kokë pasi një grup prej 50 tifozëve të klubit të fudbollit Vardar kanë sulmuar qytetarët që kanë bërë patinazh në sheshin 'Maqedonia' në Shkup. Sulmuesit të veshur me fanela të klubit vardar me gurët e kalldërmës së sheshit dhe shufra të hekurit pa kurrëfarë paralajmërimi kanë sulmuar qytetarët e pafajshëm.
Kanë reaguar qytetarët e rastit dhe të punësuarit e patinazhit të cilët kanë ndihmuar për të nxjerrë fëmijët nga patinazhi. Pas intervenimit të forcave të rendit huliganët janë larguar nga vendi i ngjarrjes.
Policia e ka konfirmuar rastin dhe thotë se ndërmerrë masa për zbardhjet e tij duke biseduar me dëshmitarët okularë të ngjarrjes.
Një incidentë të ngjashëm tifozët e Vardarit kanë shkaktuar vitin e kaluar në lagjen Nerez të Shkupit, kur duke mos qenë të provokuar nga askush patën sulmuar qytetarët e lagjes.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
fano

fano

Numri i postimeve : 55
Join date : 19/11/2009

Komitët rëndë plagosin një fëmijë në sheshin e Shkupit Empty
MesazhTitulli: Re: Komitët rëndë plagosin një fëmijë në sheshin e Shkupit   Komitët rëndë plagosin një fëmijë në sheshin e Shkupit Icon_minitimeSun Mar 07, 2010 12:33 am

Kjo nuk asht hera e par te ciliet 50 tifoz maqedonas femijen shqipatr vetem pse e kan deghue duke folur shqip kurse femija 11 vjeqar femija eshte derguar ne spital por ka mare plag te renda,

50 persona me nje femij 11 vjeqar, vetem pse esht shqiptar, kjo nuk esht normal, por do kisha then por qka dot behet nje dit si do reagon populli shqiptar ndaj kesaj athua do zghohet populli jon nga xhumi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Komitët rëndë plagosin një fëmijë në sheshin e Shkupit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
USHTRIA KOMBËTARE SHQIPTARE UKSH :: TE NDRYSHME-
Kërce tek: