USHTRIA KOMBËTARE SHQIPTARE UKSH
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
USHTRIA KOMBËTARE SHQIPTARE UKSH

WWW.UKSH.INFO E-MAIL: UKSH-WEB@HOTMAIL.COM TEL
 
ForumUKSHGalleryKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 PITER FEIT LEGJITIMON NJË „REPUBLIKË SRBSKA” NË KOSOVË !

Shko poshtë 
AutoriMesazh
fano

fano

Numri i postimeve : 55
Join date : 19/11/2009

PITER FEIT LEGJITIMON NJË „REPUBLIKË SRBSKA” NË KOSOVË ! Empty
MesazhTitulli: PITER FEIT LEGJITIMON NJË „REPUBLIKË SRBSKA” NË KOSOVË !   PITER FEIT LEGJITIMON NJË „REPUBLIKË SRBSKA” NË KOSOVË ! Icon_minitimeTue Mar 09, 2010 5:19 am

PITER FEIT LEGJITIMON NJË „REPUBLIKË SRBSKA” NË KOSOVË !


Piter Feit ka propozuar një gradë më të madh të autonomisë për serbët e Kosovës!!

E përkthyer kjo në shqip, do të thotë se Evropa Plake, në veshje moderne të BE-së, edhe një herë po vepron antishqiptarisht, duke u bërë dhuratë serbëve një të ashtuquajtur „autonomi më të gjerë”.

Unë nuk e di dhe nuk e kuptoj sa e gjerë dëshiron Feiti të jetë autonomia e serbëve të veriut, pasi që ata nuk janë aspak në kontrollin e Prishtinës, por të Beogradit. Nejse, ndoshta në vend të fjalës „autonomi”, ai kupton „shtetformim” (boshnjakizim)?

Serbët nga veriu, deri më tani, kanë ndërtuar gjithë infrastrukturën e nevojshme për të jetuar të ndarë nga pjesa tjetër e Kosovës, duke filluar me ndarjen e Mitrovicës, me enklavizime të tjera, dhe duke përfunduar me krijimin e „lidhjeve horizontale” midis komunave dhe atyre „vertikale”, me Beogradin, të „bekuara” prej Pakos Ahtisaari, nëpërmjet të ashtuquajturit „decentralizim” etnik.

Dhe gjithçka që do të kishin pritur është që Evropa Plake të pranojë një autonomi „më të gjerë”, dmth. një lloj federalizimi i Kosovës, pasi që veriu edhe tani e ka një autonomi shumë të gjerë.

Pra, si mik i mirë i tyre dhe jo vetëm i tyre, por edhe i sllavo-maqedonasve (ka qenë i pranishëm në nëshkrimim e marrëveshjes së Ohrit, një nga aktet më negative për shqiptarët nga Lugina e Vardarit), Piter Feit u jep sinjale serbëve, u jep dritë të gjelbërt për avancim të autonomisë së tyre në raport me Prishtinën.

Prej kësaj del falimentimin i deklaratave boshe të politikanëve të Prishtinës që shumë vite kanë gënyer se „do të bashkojmë Mitrovicën”, „do të veprojmë për integrimin e strukturave paralele serbe në institucionet e Kosovës”!

Këto deklarata, të përsëritura shumë herë, sipas parimit „gënje se të besojnë”, kishin qëllimin e mashtrimit të popullit shqiptar, se „së shpejti” do të mund të gëzohen në Kosovën e tyre sovrane dhe unitare.

Kot e pritën shqiptarët dhe pritja kaloi në amulli. Sot, askush nuk po reagon më në padrejtësitë të bëra popullit shqiptar në Kosovën „e pavarur”, por aspak sovrane dhe aspak unitare... , e udhëhequr prej Brukselit antishqiptar. Së paku me një demonstratë!

Populli shqiptar duhet të zgjohet nga „gjumi i vdekjes”, të parandalojë çdo boshnjakizim të Kosovës, edhe duke luftuar me armët në dorë për trojet e veta shqiptare, sepse asnjë pëllemb toke shqiptare nuk duhet të zotërohet nga pushtuesit dhe kolonizatorët sllavë.

Vera DUSHI

Gjakovë (Shqipëri Etnike), 6 mars 2010
Mbrapsht në krye Shko poshtë
fano

fano

Numri i postimeve : 55
Join date : 19/11/2009

PITER FEIT LEGJITIMON NJË „REPUBLIKË SRBSKA” NË KOSOVË ! Empty
MesazhTitulli: Re: PITER FEIT LEGJITIMON NJË „REPUBLIKË SRBSKA” NË KOSOVË !   PITER FEIT LEGJITIMON NJË „REPUBLIKË SRBSKA” NË KOSOVË ! Icon_minitimeTue Mar 09, 2010 5:35 am

Duhet qe te zghohet ky popull shqiptar edhe ti hap syt,

DUHET PATJETR QE TE JET KJO BOLL NE TOKAT SHQIPTARE HISTORIKE QE KUSH TE DON DHE SI TE DON TE LUAN DUHET TE BEHET BOLL SE AS KUJT NUK I JA MUREM TOKEN ASKUJT NUK JA UZURPUAM TOKEN ASKUJT NUK JA HANGREM BUKEN E NDJERSEN,

POR ATA QE NA UZURPUAN ATA QE NAJ MUREN NDJERSEN TON HARAM JU QOFT DHE KUR ATA QE MOS TE SHOHIN DRIT ME SY,

PO KY POPULL SHQIPTAR DUHET TE CAKTON PER VETEN NE TOKEN TENDE SHQIPTARE HISTORIKE DO BEHESH I ZOTI I TOKES TENDE,

APO I HUAJI DO BEHET I ZOTI NE TOKEN TENDE HISTORIKE SHQIPTARE QE E KEMI DENBABADEN.

RNOFT SHQIPERIJA ETNIKE ME NJE SHTET ME NJE KOMB ME NJE GHUH ME NJE FLAMUR.

RNOFT " USHTRIJA KOMBETARE SHQIPTARE "
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
PITER FEIT LEGJITIMON NJË „REPUBLIKË SRBSKA” NË KOSOVË !
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
USHTRIA KOMBËTARE SHQIPTARE UKSH :: TE NDRYSHME-
Kërce tek: