USHTRIA KOMBËTARE SHQIPTARE UKSH
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
USHTRIA KOMBËTARE SHQIPTARE UKSH

WWW.UKSH.INFO E-MAIL: UKSH-WEB@HOTMAIL.COM TEL
 
ForumUKSHGalleryKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 ‘Ilyricum Libertas’ me grafit shënon Festën e Flamurit, reagon policia

Shko poshtë 
AutoriMesazh
fano

fano

Numri i postimeve : 55
Join date : 19/11/2009

‘Ilyricum Libertas’ me grafit shënon Festën e Flamurit, reagon policia Empty
MesazhTitulli: ‘Ilyricum Libertas’ me grafit shënon Festën e Flamurit, reagon policia   ‘Ilyricum Libertas’ me grafit shënon Festën e Flamurit, reagon policia Icon_minitimeSat Nov 28, 2009 5:26 pm

‘Ilyricum Libertas’ me grafit shënon Festën e Flamurit, reagon policia


Anëtarët e Shoqatës “Ilyricum Libertas”, me rastin e Ditës së Flamurit, në hyrje të Tetovës në një grafit të madh kanë shënuar ‘Një gjuhë, një komb, një shtet’. Kjo është dëshira e gjithë neve, tha numri një i “Ilyricum”. Ai theksoi se në këtë mënyrë, tentojnë ta mbrojnë dhe afirmojnë identitetin shqiptar në Maqedoni. Por, për shkak të ndërhyrjes së organeve të rendit, grafiti ka mbetur pa përfunduar. Zëdhënësi i Policisë së Tetovës, Marjan Josifovski, tha për televizionit ALSAT se mbrëmë janë marrë në bisedë informative disa anëtarë të ‘Ilyricim Libertas’ për të parë se cilat kanë qenë motivet e shënimit të këtij grafiti. Josifoski shtoi se po punohet në zbardhjen e plotë të këtij rasti. “Në vazhdën e organizimeve të ndryshme për nder të 28 nëntorit Ditës së Flamurit, Ditës së Pavarësisë së shtetit amë, ne kemi organizuar një numër të aktiviteteve, si e para është kjo këtu, një gjuhë një shtet një komb, që simbolizon ëndrrën e gjithë shqiptarëve të këtij vendi të jetojnë të bashkuar në një vend. Organet e rendit na kërkuan leje në lidhje me këtë parullë, por ne nuk besojmë se ka diçka antiligjore në këtë, do shkojë e gjitha mirë besojmë”, deklaroi Valon Kurtishi nga shoqata ‘Ilyricim Libertas’.

http://alsat-m.tv/index.php/lajme/vendi/20857.html
Mbrapsht në krye Shko poshtë
UKINumri i postimeve : 22
Join date : 01/12/2009

‘Ilyricum Libertas’ me grafit shënon Festën e Flamurit, reagon policia Empty
MesazhTitulli: Re: ‘Ilyricum Libertas’ me grafit shënon Festën e Flamurit, reagon policia   ‘Ilyricum Libertas’ me grafit shënon Festën e Flamurit, reagon policia Icon_minitimeTue Dec 01, 2009 12:56 am

mos manipuloni me popullin shqiptare ket valon kurtishin shum mire e njohim se kush eshte dhe kush po e ka dergu ti shkruje ato slogane karten e luftes e kemi humbur as kush nuk po del me luftu se dihet se cfat politikan tradhetar keni e na udheheqin na shiten luftene 2001
Mbrapsht në krye Shko poshtë
UKINumri i postimeve : 22
Join date : 01/12/2009

‘Ilyricum Libertas’ me grafit shënon Festën e Flamurit, reagon policia Empty
MesazhTitulli: Re: ‘Ilyricum Libertas’ me grafit shënon Festën e Flamurit, reagon policia   ‘Ilyricum Libertas’ me grafit shënon Festën e Flamurit, reagon policia Icon_minitimeTue Dec 01, 2009 1:00 am

dihet se BDI tash per tashe eshte teper e forte dhe ka vota teper.dihet se PDSH nga qeveria e rezoj ali ameti jo per interesa te popullit por interesa personale se nuk kishte foct apo menyr tjeter si ta rezoje PDSH-ne nga qeveria e tash eshte e kunderta menduh thaci tenton ta rezoj me lufte apo konflikte BDi-ne g gjith keta jane te perpiluara mire perfekt nuk egzizton sa nji ushti pos asaj te 2001 qe u tradhtua dhe as kush nuk e kapen pushken ket keni ta shifni
Mbrapsht në krye Shko poshtë
ShqipoNumri i postimeve : 14
Join date : 17/11/2009

‘Ilyricum Libertas’ me grafit shënon Festën e Flamurit, reagon policia Empty
MesazhTitulli: Re: ‘Ilyricum Libertas’ me grafit shënon Festën e Flamurit, reagon policia   ‘Ilyricum Libertas’ me grafit shënon Festën e Flamurit, reagon policia Icon_minitimeTue Dec 01, 2009 1:04 am

ORE UKI.. NUK BEN FJALE ATY ASNJE AS PER MENDHU THACIN DHE AS PER ALI AHMETIN - PERSE JA FOT KOT ME KETO "LIDER" POLITIKANE QE S'KAN ABER FARE PER ASGJE.... JU LUTEM MJAFT I VURI NGJYRE PARTIAKE KESAJ FORUM...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
UKINumri i postimeve : 22
Join date : 01/12/2009

‘Ilyricum Libertas’ me grafit shënon Festën e Flamurit, reagon policia Empty
MesazhTitulli: Re: ‘Ilyricum Libertas’ me grafit shënon Festën e Flamurit, reagon policia   ‘Ilyricum Libertas’ me grafit shënon Festën e Flamurit, reagon policia Icon_minitimeTue Dec 01, 2009 4:19 pm

ishalla nuk jan te perfshim as thaci e as alia se i pam kush jan dhashte zoti te jet ushtri kombetare per ideale te populliu betohem si i par do te jam aj qe dot radhitem ne radhe te kesaj ushtri duke mos kursyer as piken e fundit te gjakut tim per keto troje e per ket popull qe e dua pa kufi.rofte UKSh dhe SHQIPERIA E BASHKUAR.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
bleriimNumri i postimeve : 26
Join date : 02/12/2009

‘Ilyricum Libertas’ me grafit shënon Festën e Flamurit, reagon policia Empty
MesazhTitulli: Re: ‘Ilyricum Libertas’ me grafit shënon Festën e Flamurit, reagon policia   ‘Ilyricum Libertas’ me grafit shënon Festën e Flamurit, reagon policia Icon_minitimeWed Dec 02, 2009 3:20 am

o mos kini gajle se asnjani sperzijet ne ushtri mo se kerkush si beson atinvee ali ahmetit mun mu ba vec puntor me ja fshi kundrat ushtrarve te UKSH se per tjetr sen ska met...ska bes te aj mo 1 her njeri mashtrohet ..a sa per thacin aj vec me goj ban se kshtuu ska hajr pi atij.. ali ahmeti pat then skemi plumba per shqiptar e qka beri aj vrau shqiptar burgosi ish ushtar uck e kshu me radh ....thaci ja ka nsi ma heret se ali ahmeti me vra shqiptar kshtu qe asnjani sasht i perzim ne kta punn ju pershendes
Mbrapsht në krye Shko poshtë
udheheqesi rebelNumri i postimeve : 75
Join date : 06/12/2009
Age : 35

‘Ilyricum Libertas’ me grafit shënon Festën e Flamurit, reagon policia Empty
MesazhTitulli: Re: ‘Ilyricum Libertas’ me grafit shënon Festën e Flamurit, reagon policia   ‘Ilyricum Libertas’ me grafit shënon Festën e Flamurit, reagon policia Icon_minitimeTue Dec 08, 2009 3:09 am

mos folni ashtu se nuk paskan dore politkanet shqiptar ne maqedoni un mendoj se ata jan te vetmit te cilet bejn propaganda te ketilla qe te marin pushtetin pse nuk doli dikush tjeter me e shkrujt ate grafitin ne hyrje te tetoves po ai personi me emrin valon kurtishi.
pse nje gje te till nuk e beri nje pjestar i uksh apo mos doni te thoni qe valoni na qenka aktivisti i uksh
pse nje gje te till nuk e beri Nevzat Halili???
Mbrapsht në krye Shko poshtë
snajperistiNumri i postimeve : 24
Join date : 03/12/2009

‘Ilyricum Libertas’ me grafit shënon Festën e Flamurit, reagon policia Empty
MesazhTitulli: Re: ‘Ilyricum Libertas’ me grafit shënon Festën e Flamurit, reagon policia   ‘Ilyricum Libertas’ me grafit shënon Festën e Flamurit, reagon policia Icon_minitimeTue Dec 08, 2009 4:41 am

UKSH DUHET TE PERKRAHET UN KAM THEN DISA HER NESE DIQKA E TILL ESHT E VERTET SIQ PO THUHET PRA NESE NE ILIRID DOTE KET KUSHTRIM UN DOTE JEM ATY JA KAM BORGJ ILIRIDES JAM NGA KOSOVA POR DOTE JEM ME JU O VLLEZER MBESHTETENI UKSH-N KAM DEGJUAR QE NE MARS DOTE FILLOJ DIQKA PRA DOTE FILLIJN AKCIONET PUBLIKE TE UKSH-S POR UN I BEJ APEL UKSH-S QE MUNDESISHT TE DALIN PUBLIKISHT NE OPINION QE POPULLI TE BINDET QE JENI ATY
Mbrapsht në krye Shko poshtë
tosybellNumri i postimeve : 16
Join date : 20/11/2009
Age : 31
Location : Gjakova

‘Ilyricum Libertas’ me grafit shënon Festën e Flamurit, reagon policia Empty
MesazhTitulli: Re: ‘Ilyricum Libertas’ me grafit shënon Festën e Flamurit, reagon policia   ‘Ilyricum Libertas’ me grafit shënon Festën e Flamurit, reagon policia Icon_minitimeTue Dec 08, 2009 4:46 am

ooo edhe une e kret poplli po ju bojm apel po spo dalin kja jep me kuptu qe jon ka bojn hajgare me kit pun than qe klipet do ti qesin ne internet po qe hala si qiten kjo deshmon qe nuk egziston qaq problem me qit en net ni klip uhhuuhuh nese jon ka bojn hajgare me ndjenjat tona at;her spo di shka mi ju thon qeter perveq se zoti i vraft
Mbrapsht në krye Shko poshtë
udheheqesi rebelNumri i postimeve : 75
Join date : 06/12/2009
Age : 35

‘Ilyricum Libertas’ me grafit shënon Festën e Flamurit, reagon policia Empty
MesazhTitulli: Re: ‘Ilyricum Libertas’ me grafit shënon Festën e Flamurit, reagon policia   ‘Ilyricum Libertas’ me grafit shënon Festën e Flamurit, reagon policia Icon_minitimeTue Dec 08, 2009 4:55 am

esht shum e sigurt qe po bejn hajgare un qe ne fillim kam theksuar qe kjo organizat ka per qellim rezimin e njerit nga tri pushteteve
ne kosov maqedoni apo shqiperi se ku do te ndodh kjo do te presim e do ta shohim. esht shum e qart ne komunikaten nr 2 flitet vetem per policin dhe ushtrin shqiptare ne maqedoni pse ne ate komunikat nuk jan perfshir krejt trojet shqiptare
Mbrapsht në krye Shko poshtë
udheheqesi rebelNumri i postimeve : 75
Join date : 06/12/2009
Age : 35

‘Ilyricum Libertas’ me grafit shënon Festën e Flamurit, reagon policia Empty
MesazhTitulli: Re: ‘Ilyricum Libertas’ me grafit shënon Festën e Flamurit, reagon policia   ‘Ilyricum Libertas’ me grafit shënon Festën e Flamurit, reagon policia Icon_minitimeTue Dec 08, 2009 5:08 am

cka mendoni njerez a aq rend qenka per te dal ne sken e per te ber nje propagande a nuk doli ne sken aksh me emblemen e saj ne te cilen ishin prezent vetem 10 persona dhe a e realizuan ate qe theksuan jo jo pa fakte dhe argumente keshtu nuk bindet populli.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
bleriimNumri i postimeve : 26
Join date : 02/12/2009

‘Ilyricum Libertas’ me grafit shënon Festën e Flamurit, reagon policia Empty
MesazhTitulli: Re: ‘Ilyricum Libertas’ me grafit shënon Festën e Flamurit, reagon policia   ‘Ilyricum Libertas’ me grafit shënon Festën e Flamurit, reagon policia Icon_minitimeSat Dec 19, 2009 2:09 pm

nqofse egziston kjo ushtri dhe do te paraqitet dhe ne ket ushtri nuk eshte e perzime as bdi as pdsh ateher dine bre vllahzni se do tjemi ne luft me krejt maqedonin pluss bdi plus pdsh se per kta te fundit esht rrezik se dikush mudnet me ja zan karriken..do tju shpallin me se pasi bdi dhe pdsh si terrorista..ata nuk dojn qe tju bje atyrre rejtingu dhe kshtu qe do tjet luft midis uksh-fyromit me disa tradhtar te popullit shqiptar bdi dhe pdsh ju pershdes
Mbrapsht në krye Shko poshtë
maliNumri i postimeve : 3
Join date : 21/12/2009

‘Ilyricum Libertas’ me grafit shënon Festën e Flamurit, reagon policia Empty
MesazhTitulli: Re: ‘Ilyricum Libertas’ me grafit shënon Festën e Flamurit, reagon policia   ‘Ilyricum Libertas’ me grafit shënon Festën e Flamurit, reagon policia Icon_minitimeTue Dec 22, 2009 12:02 am

Cdo pergezim dhe urim per keta djelmosha te cilet po me befasojn me veprimtarin e tyre, e lum nana qe i ka lind dhe te lumt ne qe i kemi keta djem.

Ju uroje shendet dhe pune te metutjeshme ne veprimtarin e tyre

me respekt

mali-blx
Mbrapsht në krye Shko poshtë
AGUNumri i postimeve : 31
Join date : 07/12/2009

‘Ilyricum Libertas’ me grafit shënon Festën e Flamurit, reagon policia Empty
MesazhTitulli: Re: ‘Ilyricum Libertas’ me grafit shënon Festën e Flamurit, reagon policia   ‘Ilyricum Libertas’ me grafit shënon Festën e Flamurit, reagon policia Icon_minitimeTue Dec 22, 2009 6:22 pm

aksione te tilla duhet te merren ne konsulltim me forcen tone dhe si te tilla edhe merren ne mbrojtje dhe nuk duhet te jene befasi si per armikun si per neve... kemi djem e vasha guximtare!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
‘Ilyricum Libertas’ me grafit shënon Festën e Flamurit, reagon policia Empty
MesazhTitulli: Re: ‘Ilyricum Libertas’ me grafit shënon Festën e Flamurit, reagon policia   ‘Ilyricum Libertas’ me grafit shënon Festën e Flamurit, reagon policia Icon_minitime

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
‘Ilyricum Libertas’ me grafit shënon Festën e Flamurit, reagon policia
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
USHTRIA KOMBËTARE SHQIPTARE UKSH :: TE NDRYSHME-
Kërce tek: