USHTRIA KOMBËTARE SHQIPTARE UKSH
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
USHTRIA KOMBËTARE SHQIPTARE UKSH

WWW.UKSH.INFO E-MAIL: UKSH-WEB@HOTMAIL.COM TEL
 
ForumUKSHGalleryKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 APLIKACIONET PER USHTAR TE UKSH-SE

Shko poshtë 
Shko tek faqja : 1, 2  Next
AutoriMesazh
UKSH
KOMANDANT
KOMANDANT
UKSH

Numri i postimeve : 20
Join date : 14/11/2009

APLIKACIONET PER USHTAR TE UKSH-SE Empty
MesazhTitulli: APLIKACIONET PER USHTAR TE UKSH-SE   APLIKACIONET PER USHTAR TE UKSH-SE Icon_minitimeSat Dec 12, 2009 11:51 pm

TE NDERUAR VELLEZER E MOTRA JEMI SHUM TE BEFASUAR ME PERKRAJEN TUAJ DHE PER INTERESIMIN TUAJ PER ME QEN ANTAR I USHTRISE KOMBETARE SHQIPTARE.

VELLEZER E MOTRA JEMI DUKE I SHQYRTUAR TE GJITH APLIKACIONET TE CILAT I KENI DERGUAR PERMES E-MAILIT DHE PERMES NR E TEL TASHME USHTARET E PAR JAN PRANUAR NE UKSH DHE NJERZIT TAN JAN NE TEREN PER TE GJITH APLIKANTET QE KAN SHPREHUR DESHIR PER ANTARSIM SEPSE KEMI ME MIRA VET QE KAN SHPREHUR GADISHMERI PER ANTARSIM NE UKSH .

SQARIM TE GJITH APLIKANTET JU LUTEM QE TE DHENAT TI DERGOJN TE PLOTA SI EMRI MBIEMRI NR TEL ADRESA E SAKT E SHTEPIJES DHE VENDBANIMI


ME RRESPEKT NGA SHTABI I PERGJITHSHEM
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://WWW.UKSH.TK
gjak shqiptariNumri i postimeve : 6
Join date : 03/12/2009
Location : Maqedoni Kumanovë

APLIKACIONET PER USHTAR TE UKSH-SE Empty
MesazhTitulli: Re: APLIKACIONET PER USHTAR TE UKSH-SE   APLIKACIONET PER USHTAR TE UKSH-SE Icon_minitimeSun Dec 13, 2009 1:43 am

E ne te maqedonis ku mund te antarsohemi ne ket ushtri ???
Mbrapsht në krye Shko poshtë
udheheqesi rebelNumri i postimeve : 75
Join date : 06/12/2009
Age : 35

APLIKACIONET PER USHTAR TE UKSH-SE Empty
MesazhTitulli: Re: APLIKACIONET PER USHTAR TE UKSH-SE   APLIKACIONET PER USHTAR TE UKSH-SE Icon_minitimeSun Dec 13, 2009 2:41 am

i nderuari zotri ketu kisha pasur nje verejtje per ju un mendoj se nuk esht mir qe keto te dhena te jepen ne kete menyre sepse ne kete rast nuk gezojm mbrojtje.
na tregoni ju nje vend te caktuar se ku mund antaret e uksh te japin te dhenat e tyne personale qe te regjistrohen si ushtar te ardhshem te kesaj ushtrie.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
snajperistiNumri i postimeve : 24
Join date : 03/12/2009

APLIKACIONET PER USHTAR TE UKSH-SE Empty
MesazhTitulli: Re: APLIKACIONET PER USHTAR TE UKSH-SE   APLIKACIONET PER USHTAR TE UKSH-SE Icon_minitimeSun Dec 13, 2009 4:50 am

edhe une dote behem pjes e ushk-s me knaqesi por jo qe dyshoj por dua qe ta shoh ne publik ket ushtri qe me knaqesi dote jem pjes e saj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
bleriimNumri i postimeve : 26
Join date : 02/12/2009

APLIKACIONET PER USHTAR TE UKSH-SE Empty
MesazhTitulli: Re: APLIKACIONET PER USHTAR TE UKSH-SE   APLIKACIONET PER USHTAR TE UKSH-SE Icon_minitimeMon Dec 14, 2009 8:54 pm

normal qr keshtu eshte problem te jipen te gjitha informatat personale ketu ne qofse ka ndonje vend ku mund te antarsohemi eshte me mir ..nuk besoj se ndonje njeri qe e ndien veten shqiptar qe sdo te antarsohet por eshte problem se deri tash jan formuar shum :ushtri: e kan qendru pak ne sken e jan zhduk si mos me pas qen kurr..per ta bind popullin duhet me u paraqit ne sken njeher kjo ushtri e pastaj behet leht ju pershendess
Mbrapsht në krye Shko poshtë
udheheqesi rebelNumri i postimeve : 75
Join date : 06/12/2009
Age : 35

APLIKACIONET PER USHTAR TE UKSH-SE Empty
MesazhTitulli: Re: APLIKACIONET PER USHTAR TE UKSH-SE   APLIKACIONET PER USHTAR TE UKSH-SE Icon_minitimeTue Dec 15, 2009 4:34 am

blerim pajtohem me mendimin tend esht e vertet nuk duam na te genjehemi para popullit pa u vertetuar se cfar qellimesh ka kjo organizate
un mendoj se nese vertet kan qellime te caktuara duhet te gjejn nje menyre me te mir se si te antarsohemi ne radhat e kesaj ushtrie
nuk dua te ndjehem i tradhetuar si me par dikush u pasurua brenda nates e na dhe gjith populli u dogjem.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
snajperistiNumri i postimeve : 24
Join date : 03/12/2009

APLIKACIONET PER USHTAR TE UKSH-SE Empty
MesazhTitulli: Re: APLIKACIONET PER USHTAR TE UKSH-SE   APLIKACIONET PER USHTAR TE UKSH-SE Icon_minitimeTue Dec 15, 2009 5:04 am

ju vllezer te gjith keni te drejt qe jeni skeptik edhe un jam ne at mendim por nga deshira qe te jet e vertet jam i detyruar te besoj per ket ushtri por i lus edhe nje her pergjegjesit e ushk-s qe te japin me shum hollsi per organizaten dhe te puplikohet dhe ti tregoj qellimet e saj kombetare ne opinoin ushtar dote ket
Mbrapsht në krye Shko poshtë
udheheqesi rebelNumri i postimeve : 75
Join date : 06/12/2009
Age : 35

APLIKACIONET PER USHTAR TE UKSH-SE Empty
MesazhTitulli: Re: APLIKACIONET PER USHTAR TE UKSH-SE   APLIKACIONET PER USHTAR TE UKSH-SE Icon_minitimeTue Dec 15, 2009 5:11 am

pajtohem me ty snajperist plotesisht esht momenti vendimtar qe te dal ne sken uksh-ja
Mbrapsht në krye Shko poshtë
komandant_tuuba

komandant_tuuba

Numri i postimeve : 2
Join date : 16/12/2009

APLIKACIONET PER USHTAR TE UKSH-SE Empty
MesazhTitulli: Re: APLIKACIONET PER USHTAR TE UKSH-SE   APLIKACIONET PER USHTAR TE UKSH-SE Icon_minitimeWed Dec 16, 2009 4:41 pm

Pershendetje Komandat Uksh-i ..

Kjo qe ju kerkoni eshte cirk dhe me kte ju vetem dyshime sjellni,nese nuk dini ather pyetni me te vjetrit ...

Po jav cek disa nen pika qe ndoshta nuk i dini pasojat:

1.Kerkimi public i infove te personit eshte rrezik per jeten e tij,mund ju te ziheni bashk me infot,dhe pse ndoshta sesht antar ai do jep pergjegjsi.
2.Per tu denoncu duheni te beni nje deklarat publike me seli te shtabit te pergjithshem.
3.Duheni ti cekni vendin dhe emrat e atyre qe bojn regrut.

E shum e shum tjera mangsi... shpresoj te mos ja kem qellu,mirpo ket do ta deshmoj koha.

Suksese
Mbrapsht në krye Shko poshtë
tosybellNumri i postimeve : 16
Join date : 20/11/2009
Age : 30
Location : Gjakova

APLIKACIONET PER USHTAR TE UKSH-SE Empty
MesazhTitulli: Re: APLIKACIONET PER USHTAR TE UKSH-SE   APLIKACIONET PER USHTAR TE UKSH-SE Icon_minitimeThu Dec 17, 2009 5:00 pm

ktu en ket forum une nuk po muj me kuptu dishka ! pse nuk ka dishka konkrete Nga '' UKSH-ja'' Nuk ka video qe mi deshmu qe atA egzistojn hmm me pak fjal po thom muk ka kurgjo bindse qe egziston kjo ushtrri komtare


shum kisha pas deshit mi dit kush o pergjegjs per ket forum a osht dishka i madh aj ne ket '' ushtrri '' qe nuk hin kurr me shkru dishka per ket ushtrri ??????????????????????????????????

pres pergjigjje nga dikush qe e mirmban ket forum ?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
UKINumri i postimeve : 22
Join date : 01/12/2009

APLIKACIONET PER USHTAR TE UKSH-SE Empty
MesazhTitulli: Re: APLIKACIONET PER USHTAR TE UKSH-SE   APLIKACIONET PER USHTAR TE UKSH-SE Icon_minitimeFri Dec 18, 2009 1:03 am

po me mire eshte me u tregu vetem vendi lokacioni se ku gjendet shtabi i UKSH-se dhe vet vim regrutohemi se ne as 1 vend te botes nuk ka regrutime neper internet vetem te kjo ushtri paska qenka fenomen dicka.shum mire eshte me u tergu lokacioni se ku eshte objekti i shtabit te pergjithshem i UKSH-se
Mbrapsht në krye Shko poshtë
UKINumri i postimeve : 22
Join date : 01/12/2009

APLIKACIONET PER USHTAR TE UKSH-SE Empty
MesazhTitulli: Re: APLIKACIONET PER USHTAR TE UKSH-SE   APLIKACIONET PER USHTAR TE UKSH-SE Icon_minitimeFri Dec 18, 2009 1:27 am

sa qe shifet ky zotriu ketu ne ket foto i quajturi komandant tuba eshte ushtar cecenie foto e muxhahedineve cecen po se dyti me cka dot luftojm mor vllezer me kazma as nji lloj armatimi nuk kemi e as qe po interesohet kjo ushtri se a ka populli armatim apo jo as nji pushk nuk kan sjell neper shtepija si dot luftojm me tregoni
Mbrapsht në krye Shko poshtë
gjak shqiptariNumri i postimeve : 6
Join date : 03/12/2009
Location : Maqedoni Kumanovë

APLIKACIONET PER USHTAR TE UKSH-SE Empty
MesazhTitulli: Re: APLIKACIONET PER USHTAR TE UKSH-SE   APLIKACIONET PER USHTAR TE UKSH-SE Icon_minitimeFri Dec 18, 2009 1:35 am

Pergjegjsin e armave duhet me pas qaj qi e ka formu ket ushtri se ne popull osht zor me gjet naj arm walla
Mbrapsht në krye Shko poshtë
udheheqesi rebelNumri i postimeve : 75
Join date : 06/12/2009
Age : 35

APLIKACIONET PER USHTAR TE UKSH-SE Empty
MesazhTitulli: Re: APLIKACIONET PER USHTAR TE UKSH-SE   APLIKACIONET PER USHTAR TE UKSH-SE Icon_minitimeFri Dec 18, 2009 2:23 am

o popull shqiptar nuk esht problem aspak me gjet armatim jo po realiteti esht se kjo ushtri nuk ekziston mos u genjeni te gjitha keto jan propaganda politike kete e kam vertetuar un por do te me falni sepse nuk mundem ti shpalos detajet sepse nuk dua veten ta vendoj ne rrezik ketu thjesht kemi te bejm me perfitime personale te njerezve te caktuar te cilet jan te paguar te bejn propaganda te ketilla.
por edhe vetem me nje kallashnikov mos te genjehet dikush se mund ta bej bashkimin e shqiperis etnike.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
UKSH
KOMANDANT
KOMANDANT
UKSH

Numri i postimeve : 20
Join date : 14/11/2009

APLIKACIONET PER USHTAR TE UKSH-SE Empty
MesazhTitulli: Re: APLIKACIONET PER USHTAR TE UKSH-SE   APLIKACIONET PER USHTAR TE UKSH-SE Icon_minitimeFri Dec 18, 2009 1:43 pm

[b] ME RRESPEKT SE PARI NDEGJONI UKSH EGZISTON DHE NE NUK JEMI DUKE U MIRR ME DEKLARATA TE INTERNETIT APO VETEM ME FJAL NE JEMI DUKE PUNUAR NE MENYRË INTENZIVE ME SHUMË BASH LUFTETAR QE JAN DUKE NA PERKRAHUR ME TE MADHE SHUM ISH USHTAR JAN DUKE U BASHKANGJITUR NE RADHET E UKSH-SE DHE PRANDAJ KEMI PAK FJAL E PUN SHUM .
UKSH E KA DHEN DEKLARATEN KU DHE KUR DO TE VEPRON KUR DO TE KET AKSJONE UKSH NUK DO TE KET ASNJE PERFITIM NGA POPULLI SEPSE UKSH ESHTE VET POPULLI SHQIPTAR NE NUK KEMI FINANCA DHE LE TE DEL DIKUSH QE THOT JA UKSH PO LYP PARA ATERE DO TE JU PERGJIGJEM ME JETEN TIME PERSONALE.POR JO UKSH ESHTE FINANCUAR NGA VET PERSONAT QE JAN KETU NE NUK KEMI SHUM NEVOJ PER FINANCA SEPSE ARMET I KEMI TE LUFTRAVE TE FUNDIT ARMË KEMI SA TE DONI SEPSE KEMI SHUM DONACJONE NGA ...... SEPSE NUK ESHTE NEVOJA QE TE PUBLIKOJM KETU.

KET BOTIM E BERA ME KERKES TE WEB STERIT TE KESAJ FAQE ME RRESPEKT KOMANDANT KOSOVA
SHEF I SHTABIT TE PERGJITHSHEM
EDHE DIQKA KA KO SE NUK KAM QEN NE NGJARJE NE WEB FAQEN TON POR MA MIR MU MIRR ME PUN SE SA ME FJAL PUNA JON E FRYTSHME DO TE JEP FRYTIN E SAJ NE PRANVER TE GJITH PJESTARET JAN DUKE E MARRUR HARTEN SE KU DHE NE CILIN VEND DO TE VEPROHET
ME RRESPEKT
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://WWW.UKSH.TK
UKINumri i postimeve : 22
Join date : 01/12/2009

APLIKACIONET PER USHTAR TE UKSH-SE Empty
MesazhTitulli: Re: APLIKACIONET PER USHTAR TE UKSH-SE   APLIKACIONET PER USHTAR TE UKSH-SE Icon_minitimeFri Dec 18, 2009 7:44 pm

ateher UKSH do ta lem teshofim deri ne ate dite kure ju keni dhen deklaraten se dote veproni neper disa vende ne fillim te pranveres mor pranvera vin shpejt ndoshta fjala eshte per ne pranver po cilen praneve te cilit vit nuk dihet...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
udheheqesi rebelNumri i postimeve : 75
Join date : 06/12/2009
Age : 35

APLIKACIONET PER USHTAR TE UKSH-SE Empty
MesazhTitulli: Re: APLIKACIONET PER USHTAR TE UKSH-SE   APLIKACIONET PER USHTAR TE UKSH-SE Icon_minitimeSat Dec 19, 2009 3:32 am

o uki po cfar pranvere de o vllavi jem po keto jan te gjitha propaganda esht mesuar populli me keto njerez nuk habitet.
po te njejtet persona u lavderuan se do te marin akcion reth pageses rrugore diku ne maqedoni ata u zotuan se nuk do te kishte pages rrugore diku edhe menjeher pas 28 nentorit po kaloi nje muaj ata nuk ben asgje te gjitha keto jan pallavra.un nuk besoj se do te behet dicka.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
LumoNumri i postimeve : 1
Join date : 21/12/2009

APLIKACIONET PER USHTAR TE UKSH-SE Empty
MesazhTitulli: Re: APLIKACIONET PER USHTAR TE UKSH-SE   APLIKACIONET PER USHTAR TE UKSH-SE Icon_minitimeMon Dec 21, 2009 3:41 am

Pershendetje, ju deshiroj pune te mbare dhe sukeses.
Kam disa pyetje per kete Ushteri Kombetare;
A jan udheheqesit me bindje ideologjike enveriste, si qe ishen te vete shpallunit e ushtrive para, psh, ali ahmeti, e disa tjere ne Kosove...
Udheheqesit e UCk-eve, nau imponuan nga politikanet e shqypenis socialiste , jo per te miren e KOMBIT,por per interesa te veta politike, nuk e kam fjalen per ushtaret e thjeshete qe lufetuan per te miren e shqyptaris, por disa lider, qe mbase luftes u pa kjaret se iu printe interesi personal para ati Kombetar.
A pranon kjo UKSH, anetar NACIONALISET kombetar te vertet si qe ishen Ballistat? Nuk duhet te lejojem te na pri ideologjia para kauzes kombetare.
Kam edhe shume pyetje tjera , ia lej kohes.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
AGUNumri i postimeve : 31
Join date : 07/12/2009

APLIKACIONET PER USHTAR TE UKSH-SE Empty
MesazhTitulli: Re: APLIKACIONET PER USHTAR TE UKSH-SE   APLIKACIONET PER USHTAR TE UKSH-SE Icon_minitimeWed Dec 23, 2009 7:50 pm

Pershendetje i nderuar, Lumo!

NA DUHET IDEOLOGJIA E VETEDIJA KOMBETAREPo japi mendimin tim e tjeret kane udhen hapur te japin edhe ma shume e ma forte... Une e mendoj nje ushtri vertet shqiptare, anise te gjitha ushtrite tona ishin shqiptare dhe secila kishte qellim te mire clirimin e mbrojtjen dhe bashkimin e kombit tone. Po secila pati ane edhe negative si moskoordinim te forcave kombetare ne nivel te duhur, mosperfshirje aktive ne aksione konkrete, derisa doli tymi e zjarri i luftes se vertete clirimtare dhe te gjitha ushtrite tona jane tonat, ushtri te popullit tone, qe ne pamundesi te formimit te nje ushtrie vertet kombetare me karakter te pergjithshem kombetar me fakte e prova - dhe ne pamundesi te udheheqin ne nivel kombetar se nuk kishim udheheqes kombetar te afte, ato u detyruan te ndahen ne aksione edhe fraksione e emertime te ndryshme uck, ucpmb, aksh dhe kjo uksh - qe ua kemi borxh ndihmen e pergjithshme kombetare, sepse po te behej nje ushtri vertet kombetare me afer 500.000 ushtar, nga 7 a 27 milion shqiptar sa ka ne bote sot - do te uleshin te gjithe nen kerkesat tona per bashkimin e clirimin e krejt atdheut shqiptar. Po - ideologjite politike na sollen konflikte edhe ndershqiptare, duke ngaterruar kombin me politiken dhe solli fitoren qe kemi sot si komb, ku jemi e cfare bejme... nje Kosove krahine e djeshme, shpalle pavaresi me perkrahje te fuqive potente ne bote - vetem qe te harrohen trojet tjera, Shkupi, e trevat nga Preveza e Tivari... ne irjm vet politika i detyroi kreret e partive politike atje, te hyjne ne nje qull parlamenti maqedon (se nuk kishin guxim kombetar te bejne ma shume per kombin), tjeret ne Kosoven lindore te struken perseri nen pushtimin serv, tjeret nen ate malazez, e tjeret gati te asimiluar e te shtrire perdhe ne Arbanine e lashte nen regjimin grek... Per te mos e zgjatur - kjo ushtri nuk duhet te kete pretendime ideologjike politike te asnje ish-pushteti te shkuar shqiptar, por ideologjia konkrete e kesaj ushtrie duhet te jete vertet kombetare shqiptare, as me kete politike qe behet sot, as me ate politike qe u be dje!

UKSH, mendoj te jete ushtri vertet e paideologjizuar politikisht me asnje parti as sistem te shkuar politik shqiptar, sepse vetem keshtu bejme angazhimin e gjith kombit shqiptar, kush don clirim e bashkim vertet kombetar! Te gjitha ushtrite tona te derisotme bene krejt ate qe munden e dijten dhe deshten, mpor secila nen ambrellat e veta politike, qe dihet se ku perfunduan - mkur kemi mundur te bejme shume ma shume per ceshtjen kombetare, ne realizimin e qellimit te secilit shqiptarit, qe ka gjak e gjuhe shqiptarit! Nuk ua mohojme vleraqt, asnjeres ushtrie tones, krejt per ate qe dijten e bene, por ua lartesojme veprimet e tyre e ne radhe te pare lavdi iu shkon atyre qe rane ne altarin e atdheut edhe atyre qe mbijetuan e jane te afte te bejne edhe ma shume - sepse ende nuk u krye amaneti i Te pareve Tane!

Ajo qe e ka demtuaqr ma se shumeti ceshtjen tone kombetare ishte ndarja ne fraksione ushtarake! Mund te kete fraksione politike - por jo ushtarake - mund te kete konflikte politike ne njohjen e sigurte te veprimit te ardhshem politik - por nuk mund te kete konflikte ushtarake ne mes krereve ushtarak shqiptar, por si vllazer qe i thome njeritjetrit - te bashkeveprojme realisht duke e cmuar suksesin e diturin dhe guximin e njeritjetrit ne nivel te duhur, te koordinojme forcat tona e jo te ckoorduinojme lidhjet shqiptare, por te shihet e verteta ne sheshbote SE SHQIPRATE NUK MUND TE DUROJNE MATUTJE NEN THUNDRAT OKUPATORE E KOLONIZATORE TE ASNJE SISTEMI POLITIK! Per hire te gjakut te derdhur e qe derdhet perdite nga agresoret pushtetar joshqiptar - sot duhet secili shqiptar ta gjene vetveten ku e ka vendin dhe te veproj aty ku mundet, ku din e ku don me vetdeshiren e tij kombetare dhe te shihet shpejtimi i zgjidhjes se ceshtjes kombetare shqiptare!

Po mund te pyet secili shqiptar: ja une jam gati per komanden GATIKTU, e jo gaditu (jo, tu=ovdje, por ketu ktu, shqip GATIKTU) per kete, por si e qysh mund te bejme dhe cila eshte e verteta e nje ushtrie clirimtare, cka ka konkrete, si realozohet qellimi yne kombetar etjera pyetje... parase te beshe keto pyetje, pyete vetveten kush je, cfare ben, si vepron e cfare mund te besh ti personalisht me ideologjine e paster kombetare, jo politike? Jepe hapur mendimin tend te veprimit dhe ku mund te japesh kontribut real, ashtu si ne nje aparat psh radioaparat...cila pjese e atij aparati mund e din e guxon te jeshe ti personalisht...pjesa qe ngrite zerin, pjesa qe ven ne veprim zerin, ndonje llampe a sigurese...apo nje gjenerator apo vet PROMOTORRI qe shtin ne veprim krejt fuqine teknike te aparatit...apo nje pjese sigurie kutie druri a plastike qe mos te shihen cfare ka brenda dhe te duket nje aparat i bukur edhe ne pamje e veprim... POR DIHET SE ENERGJIA DUHET BTE JETE ORIGJINALE SHQIPTAREE, KORRENT SHQIPTAR!

Gjeje vendin tend vetiu ku mund te veprosh konkretisht, se nuk ben kerraxhiu te punoj sahatndreqes-ORENDREQES orepunues, se cmendet me rrotezat aq te vogla sa vetem me thjerez zmadhuese mund t'i shohe dhe eshte mesuar me kuta e rrote kerri (qerrje) kerri (qerrepunuesi e orendreqesi kane dallim te madh mesveti... Thjeshte, poqe se e don vertet kombin e atdheun, mate vetveten sa pllambe je me dituri, guxim e drejtesi dhe ku mund te veprosh realisht... Po, nuk do te thote qe njeriu te mos ndryshoj e te mesoj e te persoset profesionaqlisht, se te ditur nuk linden te gjith as guximtar bile si hiq nuk mund te behen pa qene te lindur - por udha eshte e hapur per njohje te reja politike, ideologjike e kombetare dhe secili shqiptar mund te prefeksionohet per ate profesion politik e ushtarak qe mundet, din e guxon te veproj - pa xhelozi, pa injorim, pa percarje, pa kapadaillek, pa mburrje si mburracak e puna hiq, por me guxim shqipje, secili te jete brenda ambrelles kombetare shqiptare, qe nuk njeh tradheti, spijunim, nderskamca politike e ideologjike - por ta ndigjoj e te ia jep hakun e gjakun atij qe din, mundet e guxon te bej veprime kombetare! Pikerisht ideologjite politike na qiten jasht binareve edhe ushtarak, sepse nuk kishim njohje tjera novatore, te reja, organizative e udheheqese! Nuk behet asgje kombetare brenda nje sistemi e ideologjie politike, por duhet te mbreteroj IDEOLOGJIA KOMBETARE SHQIPTARE!

Kjo eshte e gjitha! Kush mund ta plotesoj ma mire, udha eshte e hapur! Gjeje vetveten cila pjese e ketij aparati te UKSH-se mund te jeshe e veprosh realisht!... Secili e ka vendin e vet e formen e veprimit te vet guximshem me dituri e drejtesi! Sot nuk na duhen ideologjite politike te shkuara as ato qe pengojne ribashkimin kombetar ne cfaredo forme qe paraqiten politikisht sot!

NA DUHET IDEOLOGJIA KOMBETARE, VETEDIJA KOMBETARE NE NIVEL!

MATE VETEN E HYN NE RRADHE!

postskript: ky eshte mendimi im personal pa parapregatitje, por shpejt e direkt ne shkrim direkt, spontanisht, natyrshem ashtu sikur flas thjeshte me secilin qe e takoj... urdheroni e plotesoni e vleresoni! Po te uleshim ma rrafsh, do te kishte tjeter pergatitje... kjo sa per fillim.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
InIrDNumri i postimeve : 15
Join date : 25/12/2009

APLIKACIONET PER USHTAR TE UKSH-SE Empty
MesazhTitulli: Re: APLIKACIONET PER USHTAR TE UKSH-SE   APLIKACIONET PER USHTAR TE UKSH-SE Icon_minitimeFri Dec 25, 2009 12:29 am

Desha te them dic, po pe le per nje her tjeter!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
snajperistiNumri i postimeve : 24
Join date : 03/12/2009

APLIKACIONET PER USHTAR TE UKSH-SE Empty
MesazhTitulli: Re: APLIKACIONET PER USHTAR TE UKSH-SE   APLIKACIONET PER USHTAR TE UKSH-SE Icon_minitimeMon Jan 04, 2010 7:08 am

UN MENDOJ QE ATA QE ISHIN KUNDER UCK-S JAN EDHE KUNDER UKSH-S KJO ESHT SHUM E VERTET NE ILIRID DHE NE KOSOVE KA KSO MBETURINA MJAFT ZATEN KTA LLOJ MBETURINA JA KAN FRIGEN NDONJE FORMACIOPNI POLITIKO USHTARAK NE TROJET SHQIPTARE ATA FRIGOHEN NGA TE KQIAT QT PO JA BEJN KOMBIT SHQIPTAR GJDO DIT E ME SHUM
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Arbnor©Numri i postimeve : 4
Join date : 07/01/2010
Location : Strugë

APLIKACIONET PER USHTAR TE UKSH-SE Empty
MesazhTitulli: Re: APLIKACIONET PER USHTAR TE UKSH-SE   APLIKACIONET PER USHTAR TE UKSH-SE Icon_minitimeThu Jan 07, 2010 4:28 am

Pershendetje te Nderuar Antar të UKSH-ës dhe Antar të Forumit.

Kisha dëshirë të marr disa pergjigje nga Komandat Kosova.

A mund te Aplikoj dikush që kurr në Jetën e vet nuk ka prekur Armë me dorë?
Dhe a Lejohet qe në Moshën 18 vjet të aplikon për Ushtar ne UKSH ?

ju lutem me ktheni pergjigje...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
halitNumri i postimeve : 19
Join date : 06/02/2010

APLIKACIONET PER USHTAR TE UKSH-SE Empty
MesazhTitulli: Re: APLIKACIONET PER USHTAR TE UKSH-SE   APLIKACIONET PER USHTAR TE UKSH-SE Icon_minitimeThu Mar 11, 2010 3:41 pm

hallall te qoft uksh
Mbrapsht në krye Shko poshtë
udheheqesi rebelNumri i postimeve : 75
Join date : 06/12/2009
Age : 35

APLIKACIONET PER USHTAR TE UKSH-SE Empty
MesazhTitulli: Re: APLIKACIONET PER USHTAR TE UKSH-SE   APLIKACIONET PER USHTAR TE UKSH-SE Icon_minitimeSun Mar 14, 2010 5:38 am

pse cka ka ber uksh qe thua hallall i qoft
Mbrapsht në krye Shko poshtë
halitNumri i postimeve : 19
Join date : 06/02/2010

APLIKACIONET PER USHTAR TE UKSH-SE Empty
MesazhTitulli: Re: APLIKACIONET PER USHTAR TE UKSH-SE   APLIKACIONET PER USHTAR TE UKSH-SE Icon_minitimeSat Mar 20, 2010 8:53 pm

o rebel kur te dal uksh ja jo me dy ushtar por me dymij qe te ket prkraje me shum prej popullit ok rebel selam alejkum
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
APLIKACIONET PER USHTAR TE UKSH-SE Empty
MesazhTitulli: Re: APLIKACIONET PER USHTAR TE UKSH-SE   APLIKACIONET PER USHTAR TE UKSH-SE Icon_minitime

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
APLIKACIONET PER USHTAR TE UKSH-SE
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 2Shko tek faqja : 1, 2  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
USHTRIA KOMBËTARE SHQIPTARE UKSH :: UKSH :: UKSH-
Kërce tek: